Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Y Burgu Hırka Yapılışı

Haraşo örgü modeli ve Y burgu örgü modeli ile örülmüş harika bir hırka modelleri tarifi hazırladık. Aslında hırkanın tam sayıları yok. Ama model üzerinde kullanılan y burgunun yapılışını sizlere videolu olarak hazırladık. daha önce sizlere ahududu hırka yapımı hazırlamıştık. Orada bulunan sayıları hırkanın yapılışı için kullanabilirsiniz. Yine en altta sizlere ahududu hırkanın yapılış videosunu bulacaksınız. Tam örgünün kol ve ön kısımlarında ortalayarak y burguyu koyabilirsiniz. Hırkanın uzunluğunu istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Ve yine her renk ile örebilirsiniz. Kalın ipler ve kalın şişlerle ördüğümüz bir hırka. Hızlı bir şekilde kısa sürede hırkayı örüp bitirebilirsiniz. Tamamen şiş örgü modellerinden oluşan bir hırka. İsterseniz şiş örgü modelleri ile tığ işi örgü modellerini birleştirerek hırkalar örebilirsiniz. Tıpkı motifli hırka yapımı gibi. Hadi şimdi Y burgu hırka yapılışının örülmüş örneklerini inceleyelim.

Y Burgu Örgü Hırka Yapımı

Y burgu hırka yapılışı kollarda ve hırkanın ön kısımlarında model uygulayarak yaptığımız bir örnek. Dilerseniz kollarda sadece haraşo örgüyü kullanabilirsiniz. Hırkaya kapşon da ekliyoruz. Bildiğiniz bir teknikle kapşon örebilirsiniz. Y burgu hırka yapılışı ilmeklerin yer değişimi ile yapılan bir örnek. İçteki ilmekleri dışa alarak yapıyoruz. Y burngunun nasıl yapıldığını sizlere videolu olarak  hazırladık. Videodan takip ederek örebilirsiniz. Haraşo örgü modeli ise önden ve arkadan düz örerek yapıyoruz. Önce y burgu yapılışını inceleyelim.

Y burguyu ördük. Şimdi bu örnek ile yapılan Y burgu hırka yapılışı örneklerini inceleyelim.

Hırkamız çok güzel görünüyor. Şimdi sizlere daha önce videolu olarak hazırladığımız ahududu hırkanın yapılışını verelim.

Kaynak : https://tr.aliexpress.com/item/4000219535977.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler