Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı

Sizlere örgü yelek modellerinizde, hırka modellerinizde fikir verecek çok şık bir model hazırladık. Yapılışı yok. Ama sizlere anladığım kadarı ile kürklü örgü hırka yapılışını anlatamaya çalışacağım. Kolsuz olarak yaparsanız yelek modelleri olarak kullanabilirsiniz. Şahane bir model. Ben hırkaya bayıldım. Şema olarak modelin açıklaması mevcut. Kürk olarak hazır satılan ipler var. Sakallı ipleri kullanabilirsiniz mesela. Sizler için ufak bir araştırma yaptım Kartopu kürk olarak bir ip üretmiş. Onu kullanabilirsiniz. Renkleri çok güzel. Çevrenizde bulabilirsiniz. Nette de satışı mevcut. Yine YarnArt passion ipi var. Kürklü ve yine renkleri çok güzel. Nette satışı mevcut. Çok şık duruyor. Kızlarınız için kendiniz için örebilirsiniz. Kürklü örgü hırka yapılışını örmek isteyenler için anlatmaya çalışalım. Daha fazla örnek anlatımı için mimuu.com ziyaret etmeniz yeterli.

Kürklü Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Yapılışını çok araştırdım ama bulamadım. Sizlere anladığımız kadarı ile anlatmaya çalışacağım. Aslında zor gibi görünse de kolay bir örnek. Tığ işi örgü modelleri sevenler , kendine örgü uzun hırka modelleri, tığ işi yelek modelleri, değişik örgü modelleri ve yapılışları arayanlar hemen örmek isteyeceklerdir. İp olarak kürklü ipten üst kısımda bahsetmiştik. Birde alize diva kullanıyoruz. İnce merserize bir iplik. 0 numara tığ, 3.5 mm tığ kullanabilirsiniz. Alize divayı 4 mm tığ kürkü ise 4.5 mm tığ ile örebilirsiniz.

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 7

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 8

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 6

Yelek için kendi bedeninize göre zincir çekerek başlıyorsunuz. 5 sıra alize ip ile örüyorsunuz.Daha sonra 5 sıra kürklü ipi oluşan kafeslerin içinden geçiriyorsunuz. Tığ ile iğne ile geçirebilirsiniz. Aşağıda şemalar göreceksiniz. Beğendiğiniz şemayı kullanabilirsiniz.  İstediğiniz ölçülere gelene kadar bu şekilde örmeye devam ediyorsunuz. Yelek için aşağıdaki şemayı örnek alabilirsiniz. Daha önce ördüğünüz bir yeleği ölçü olarak kullanabilirsiniz.

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 9

Model için ise aşağıdaki şemaları kullanabilirsiniz. Şemada daireler zinciri, çarpılar sık iğneyi, uzun çizgiler trabzanı temsil ediyor.

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 4

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 5

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 11

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 10

Kürk ipi ile alize ipin geçiş kısmına dantel şemasını örüyoruz. İster şemadaki gibi dantel örebilirsiniz. İsterseniz hazır dantel alıp üzerine dikebilirsiniz.  Kürk geçişlerini , dantel yerleştirmelerini istediğiniz gibi yapabilirsiniz. İşte modelin bitmiş hali.

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 2

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 12

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 13

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 3

Kürklü Örgü Hırka Yapılışı 1

Kaynak : http://www.perchica.ru/post342386610/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler