Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püsküllü Motifli Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden yepyeni çok güzel bir örnek tarifi hazırladık. Yazlık örgü modelleri olarak kullanılabilir. Püsküllü motifli yelek yapılışı kışın da kullanılabilir. Çok şık bir örnek. Beğendiğimiz motiflerle kendimize yelekler, hırkalar örebiliriz. Çok güzel yelek modellerini anlatımları ile birlikte hazırlıyoruz. Motiflerle örülmüş yeleklerimizden bahsedelim biraz. İpleri hazır olan bir türlü örmeye başlayamadığım yelek var. Şal yelek yapılışı. Çok güzel bir örnek. Yine beğendiğiniz tığ işi örneklerle yeleği örebiliriz. Papatya örgü yelek yapılışı her yaş için örülebilecek şahane bir model. Aynı desen etol şal modellerine de çevrilebilir. İki ucunda papatya ortada beğenilen bir tığ işi örneği. Tığ ile şiş örgülerini birleştirerek örgüler örebiliriz. Az önce bahsettiğimiz papatya desenli yeleği yine papatyaları tığ ile örüp arada bulunan örneği düz şiş örgülerle yapabiliriz. Sevdiğimiz örnekleri birleştirerek yeni tasarım modeller oluşturabiliriz. Motifli örgü yelek örneği için detaylara geçelim. Kenarını püsküllerle, çeşitli kenar oyaları ile süsleyelim.

Püsküllü Motifli Yelek Yapılışı 2

Motifli Yelek Örgü Modelleri Yapılışı

Yeleğimizin boyutlarını, uzunluğunu istediğimiz gibi ayarlayabiliriz. Motif eklemesi yaparak veya farklı tığ örnekler kullanarak. Yeleğe kol eklemesi yaparak hırkaya çevirebiliriz. Yine motif eklemesi yapabiliriz. V trabzanlarla, düz trabzanlarla kol eklemesi yapabiliriz. Püsküllü motifli yelek yapılışı modeli gündelik hayatımızda kullanacağımız modaya uygun şahane bir örnek. İster konserde, ister bahçede sevdiklerinizle otururken, piknikte, ev içinde kullanacağımız bir yelek.

Yelekte % 96 pamuk, % 4 polyester bir iplik kullanılmış. Şema 34 – 38 beden için uyumlu. 3,5 mm tığ kullanılarak örülmüş. 1 adet motifin ölçüleri 8 x 8 cm ebatlarında. Yeleğin ön kısmı açık. Kapanmıyor. İsterseniz fazla motif ekleyerek önden kapanan bir yelek örebilirsiniz. Yelek için 45 tam motif, 2 yarım motif ile yelek tamamlanıyor. Önce motiflerimizin şemasını görelim.

Püsküllü Motifli Yelek Yapılışı 1

Motifimiz kolay bir motif. Farklı örgülerde de kullanılabilir. Motifleri birbirine aşağıdaki düzende ekliyoruz.

Püsküllü Motifli Yelek Yapılışı

Yelek düzeninde farklı tığ işi motif örnekleri de kullanılabilir. Yelek bittiğinde etek uçlarına püskül takıyoruz.

Püsküllü Motifli Yelek Yapılışı 3

Kaynak : http://stricken-haekeln.de/blumige-weste-mit-fransen/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler