Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Papatya Örgü Yelek Yapılışı

Yine tığ işinden şahane bir örnek. Örgü papatya motifinden yapılmış bir model. Papatyaları örgülerimizde çok kullanıyoruz. Tığ oyalarında, iğne oyalarında çok kullanıyoruz. Bugün evde severek öreceğimiz bu yazın modası olacak tığ işi yelek modellerinden bir tarif hazırladık. Tarifi hem şemalı olarak hem de videolu olarak hazırladık. Dolayısıyla hepimiz zorlanmadan örebileceğiz. Evet video yabancı örgü modellerinden. Ama benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Şimdi sizlere papatyalı birkaç örgü modelinden bahsetmek istiyorum. Mesela güzel bir şal örebiliriz. Papatya şal yapılışından tüm detaylara ulaşabilirsiniz. Papatya patchwork yastık yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden olacak. Örneğin motifi farklı yerlerde de kullanabiliriz. Şallar, hırkalar, yelekler, runnerler örebiliriz. Dolayısıyla 1 motiften birkaç örnek, tasarım oluşturmuş olacağız. Papatya motifli hırka modeli yaz için cıvıl cıvıl bir hırka. Eğer örmek isterseniz tarifi önceki yazılarda. Papatya örgü yelek yapılışı için hemen ipleri tığları hazırlayın. Anlatıma başlıyoruz.

Papatya Yelek Nasıl Örülür?

Şemalı ve videolu anlatımla harika bir yelek tarifi hazırladık. Türkiye’de ilk defa bizde. Etol şal modellerinde, örgü panço modellerinde, el örgüsü hırka modellerinde de kullanabiliriz. Kollarda, etek uçlarında papatya desenleri, diğer kısımlarda ana şablon uygulaması yapılabilir. Hırka için 3 mm tığ ve tığ ölçüsü ile uyumlu pamuklu ipler, yünlü ipler kullanarak örebilirsiniz.

Şimdi papatya örgü yelek yapılışı ölçüsü ve şemalarını inceleyelim.

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 6

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 2

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 1

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 3

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 11

Papatya Örgü Yelek Yapılışı

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 5

Şemaları inceledik. Kolay bir örnek. Bu tasarımdan yola çıkarak yeni modeller bizde tasarlayabiliriz. İşte yeleğin 2 farklı renkle örülmüş son hali.

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 9

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 7

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 4

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 12

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 10

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 8

Papatya Örgü Yelek Yapılışı 13

Sıra geldi yeleğin yapılışını videolu izlemeye. Aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/7797

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler