Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şiş Örgü Dantel Modeli Yapımı

Çok basit bir örgü modeli anlatımı var sırada. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. Birçok örgü modelinde kullanabilirsiniz. Çok şık örgü bluz modeli olur. Battaniye modellerine de çok yakışır. Bebekleriniz için öreceğiniz yelek modellerine, hırka modellerine, atkı modellerinde çok güzel duracaklardır. Anne olmaya hazırlanan ve örgü öğrenmek isteyen takipçilerimiz basit olan bu örgü modelinden başlayabilirsiniz. Sıkılmadan zevkli yapacaksınız bu güzel modeli. 2 tur tekrarından oluşan ip dolamalı, ajurlu örgü modelleri. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz.

Şiş Örgü Dantel Modeli Nasıl Yapılır?

Modeli çift sayıda ilmek atarak başlıyoruz. Her iki kenardan 1 er ilmek kenar ilmeği örüyoruz. Bebe yünü ve 4.5 mm şiş kullanılmıştır. 20 ilmek + 2 kenar ilmeği ile 22 ilmek atarak başladık.

1.tur : İlk ilmeği düz olarak örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 1 ilmek düz örelim. Dolayarak aldığımız ilmeği ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçirerek keselim. Sıra sonuna kadar 1 kez ip dola, 1 ilmek düz ör, doladığını üzerinden geçirerek kes şeklinde devam edelim.

2.tur : Tüm sırayı ters olarak örelim.

Modeli yapılışı bu kadar basit arkadaşlar. İstediğiniz modelde kullanabilirsiniz. Şimdi videosunu izleyelim.

Şiş Örgü Dantel Modeli Yapımı Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler