Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı

Örgü yelek modellerinden çok güzel bir yeleğin yapılışını hazırladık. Yakadan başlama dikişsiz yelek yapılışı. Yeleğin yapılışı hem şemalı hem de videolu anlatımlı. Şemayı takip ederek ve videodan izleyerek yeleği kolayca örebilirsiniz. Yazlık örgü modelleri, kışlık örgüler olarak yeleği örüp kullanabilirsiniz. Yine zincir sayılarını ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Deniz kabuğu örgü modellerinden bir yelek. Bu örneği örgülerimizde kullanmayı çok seviyoruz. Kağıt ipten çanta modellerinde çok kullanıyoruz. Her çeşit iple de çok güzel duran örneklerden.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz örgü  yeleklerden bahsedeceğiz. Bugüne kadar çok güzel yelekler ördük. Onlardan biri kartonla motifli şal nasıl örülür modeli. Hem şal hem de yelek olarak öreceğimiz yeleklerden. Yuvarlak motiflerle ördüğümüz kolay yeleklerden. Yazlık kolay yelek modeli önü uzun arkası kısa yeleklerden. Çok şık duruyor. Özellikle genç kızların bayılacağı türden. Tığ işi yelek örneği yapılışı uzunluğunu istediğimiz gibi ayarlayarak öreceğimiz yeleklerden. Daha fazlası için önceki içeriklerimizi inceleyerek daha çok tarife ulaşabilirsiniz. Şimdi yakadan başlama dikişsiz yelek yapılışını öğrenelim.

Dikişsiz Yelek Nasıl Örülür?

5.5 mm tığla ördüğümüz çok hoş bir yelek anlatımı hazırladık. Yeleği şemalı ve videolu olarak hazırladık. İlk olarak yelekte kullanacağımız şemalara göz atalım.

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı 2

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı 4

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı 3

Bu örneği farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Şallar, yelekler, çantalar, runnerler, paspaslar örebilirsiniz. Şemayı inceledik. Şimdi yelek olarak ördüğümüzde nasıl durduğuna bakalım.

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı 5

Yakadan Başlama Dikişsiz Yelek Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Yakadan başlama dikişsiz yelek yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.designsbyphanessa.com/post/FreyaCardigan

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler