Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Spor Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Tığ ile örülmüş kolay, şık bir yelek. Spor örgü yelek modelleri anlatımlı model severek herkesin öreceği severek herkesin kullanacağı model. Örgü yelek modelleri için ebruli ipler kullanabiliriz. Tek renk veya evde kalmış parça iplerle örebiliriz. Örgü yelek modeli yapılışı birçok iple örülerek kullanılacak ajurlu örgü modellerinden. Daha önce paylaştığımız papatya örgü yelek yapılışı genç kızların, küçük kızların çok seveceği modellerden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışlarına önceki yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Şimdi kolayca öreceğimiz videolu anlatımla kolay yelek modelleri bayanlar için olan modele geçelim.

Tığ Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Gömlek, elbise, etek, pantolon… Birçok kıyafetimizle kullanabiliriz. Batik ipler, tek renk ipler veya parça iplerle yeleğimizi örebiliriz. S bedenden 3XL bedene kadar ölçüleri verilen bir yelek. Yeleğin yapılışında beğendiğiniz ipleri kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta bir iple örülmüş modeli çok seveceksiniz. 2 parça halinde dikdörtgen şerit örüyor yeleğimizi oluşturuyoruz.

Spor Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı

Yelek için ölçülerimiz yukarıdaki gibi. 2 tane solda olduğu gibi parça örüyoruz. Daha sonra sağ parçada olduğu gibi 2 ye katlayarak ortalardan omuz boşluğu dikerek sırt kısmını dikiyoruz. Yanlardan ise kol boşluğu bırakarak dikiyoruz.

Spor Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 3

Spor Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 1

Spor Örgü Yelek Modelleri Anlatımlı 2

Yelek bittiğinde yukarıdaki gibi olacak. Yeleğin uzunluğunu zincir sayısını uzatarak örebilirsiniz. Kol kısımlarından ilmek alarak örmeye devam ederek hırkaya çevirebilir el örgü hırka modelleri örebiliriz. Spor örgü yelek modelleri anlatımlı örneğin tarifine geçelim hemen. Böylelikle kendimize çok şık yelekler örelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/red-heart-two-rectangle-cardigan/RHC0129-015890M.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler