Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür?

Angora gold iplerle, batik iplerle örgü yelek modellerinde, örgü şal modellerinde kullanacağınız çok hoş bir modelin yapılışını hazırladık. Etol şal modelleri, yazlık örgü modelleri çok güzel durur. Önce kartonla kendimiz motif için aparat yapıyoruz. Daha sonra kolayca motifleri hazırlayarak şal veya yelek örüyoruz. Dilersek motifleri farklı örgülerde de kullanıyoruz. Örmesi keyifli örgülerden. Her iki şekilde yani yelek veya şal olarak örüldüğünde nasıl durduğunu da göreceğiz. Fikir edinip örgülerimizde kullanacağız. Hem yelekte hem de şalda çok güzel durmuş. Örgüye yeni başlayanlarda Türkçe videoyu izleyerek rahatlıkla örgüyü örebilirler.

Örgü şal modellerinde motifli örgüleri çok kullanıyoruz. Motifmatikle örgü şallar bir döneme damgasını vurmuş tığ işi şallardan. Rüzgar gülü örgü şal yapılışı çok şık motifli gibi duran bütün örülen örgülerden. Dikdörtgen şal ise elti eltiye küstü örneğinden oluşuyor. Çok şık duran çok sevilen bir model. Detaylı anlatımıyla kartonla motifli şal nasıl örülür öğrenelim.

Kartonla Motifli Şal Yapılışı

Hepimizin evinde karton vardır. Kargolardan gelen kutular, ambalaj kartonları, oyuncak kartonlarını motifmatik yapmak için kullanabiliriz. Kasnağın, motifmatiğin yapılışı da oldukça kolay. Kasnağı hazırladıktan sonra 2 renk ip seçiyoruz. İç motifi yapmak için ve motifleri birbirine eklemek için. İç motif için batik ipleri seçebilirsiniz.

Yelek için aşağıdaki şemada olduğu gibi motifleri ekleyebilirsiniz.

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür? 4

Şimdi yeleğin, şalın nasıl durduğuna göz atalım.

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür? 1

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür? 2

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür? 3

Kartonla Motifli Şal Nasıl Örülür?

Motifli şal ve yeleğin nasıl durduğuna farklı renklerle örüldüğünde çok güzel olduğuna göz attık. Şimdi kartonla motifli şal nasıl örülür izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler