Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şal Örgü Tarifleri

Şal örneklerinden kış aylarında sizleri sıcacık tutacak bir modelin tarifini hazırladık. Şal örgü tarifleri dikdörtgen şal modellerine bir örnek. Daha kısa örerek örgü atkı modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Ekose tarzı bir model. Alize şal modelleri olarak birçok model paylaşmıştık. Bu kez orta kalınlıkta yün iplikle örülmüş bir model paylaşımı hazırladık. İki renkli örgü modelleri olarak örüp kullanıyoruz. Renk ayarlamalarını istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Tığ işi dikdörtgen şal yapılışı videolu anlatımlı olarak hazırladığımız bir örnek. Kafes, sık iğne ve trabzanlarla yapıldığı için zorlanmadan yapabilirsiniz. Yapraklı dikdörtgen şal modelleri yapılışı da dikdörtgen şallardan en çok sevilen örneklerden. Hadi şimdi şal örgü tariflerinden yeni modelin yapılışına geçelim.

İki Renkli Şal Nasıl Örülür?

Omuzlarınızı saracak ve sizleri çok sıcak tutacak. Ayrıca çok da şık duracak. Modelde iplik olarak % 77 merinos yünü, % 23 akrilik bir iplik kullanılmış. Yumuşak ve hacimli bir iplik. Ve tığ olarak 6.5 mm tercih edilmiş. Benzer tarzda iplikler kullanabilirsiniz. Şalın ölçüleri 55 x 180 cm uzunluğunda. Yine siz şal örgü tariflerinin boyutlarını da kendi ihtiyacınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Şal Örgü Tarifleri 8

Şal Örgü Tarifleri 7

Şalın kısaca yapılışını resimli olarak gördük. Şalın bittiğinde nasıl göründüğüne bakalım. Gri ve krem renkleri tercih edilmiş. Ve çok güzel olmuş.

Şal Örgü Tarifleri 3

Şal Örgü Tarifleri

Şal Örgü Tarifleri 2

Şal Örgü Tarifleri 1

Şal Örgü Tarifleri 4

Şal Örgü Tarifleri 5

Şal Örgü Tarifleri 6

Ve sıra geldi bu zarif ve kolay şalın ayrıntılı bir şeklide nasıl yapıldığını videodan izlemeye. Yelek modellerinde de kullanılabilir. Hırka modellerinde de. İşte örneğin yapılışı.

Kaynak : https://lindamodderman.nl/product/gratis-haakpatroon-warme-winter-wrap-sjaal-omslagdoek/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler