Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı

Tığ işi ile örülmüş harika 2 farklı modelin yapılışı var sırada. Etol şal modelleri ve yapılışı videolu anlatımlı. Hem renkleri ile hemde modelleri ile göz kamaştırıcı. Tek renkli modelde 2 renkli örülen modelde süper. Sizde beğendiğiniz renklerle gelin şal modellerini örebilirsiniz. Krem rengi, beyaz renk iplerle de süper olacak bir örgü şal modellerinden. Sizlere ilk defa bizde göreceğiniz modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. Yabancı örgü modellerinden olan şalı eğer benim gibi dil bilmiyorsanız ellerini takip ederek örebilirsiniz. Ben dil bilmiyorum ama her dilde örgü videolarını ellerini takip ederek örüyorum. Şalları her iple örebilirsiniz. Modelde pamuklu ipler seçilmiş. Alize angora gold şal modelleri ile de güzel olacaktır. Batik, simli, pullu ipleri seçebilirsiniz. Anlatımlı şal modelleri ve yapılışı için ilk model ile başlayalım.

Tığ İşi Şal Modelleri

Mavi tonlarında örülmüş muhteşem bir model. İlk şalda sedefli bir iplik kullanılmış. % 50 yün, % 50 ipek karışımı bir iplik. Biraz sanki nako vals tarzı bir iplik gibi. Sizde o tarz ipler kullanabilirsiniz. Şalın kenarları popcornlu, fıstıklı aralarda ise trabzanlar ve kafesler var. Hadi ilk şalımızın nasıl göründüğüne bakalım.

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 4

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 3

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 2

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 1

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı

Koyal ve çok şık. Göz alıcı görünüyor değil mi. Herkes size şalı nerden aldığınızı soracak sizde gururla kendinizin ördüğünü söyleyeceksiniz. Ve sıra geldi ilk modelin yapılışını izlemeye.

İlk modelimizin yapılışını izledik. Sıra geldi 2. modele. Harika bir şal daha. İstediğiniz uzunluklarda örebilirsiniz. Zincir sayılarını tek sayıda ayarlayarak örebilirsiniz. Beğendiğiniz tığ işi tekniklerle örülen şalı örerken de çok keyif alacaksınız. Aralara serpiştirilen krem rengi şalı daha gösterişli bir hale getirmiş.

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 5

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 6

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 7

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 8

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 9

Etol Şal Modelleri ve Yapılışı 10

Şal çok zarif görünüyor ve bildiğimiz örgülerden oluşuyor. Şimdi nasıl örüldüğünü izleyelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://blog.expressionfiberarts.com/2019/11/22/rene-crocheted-shawl-pattern/

www.blog.expressionfiberarts.com/2020/04/17/renata-crochet-shawl-pattern-learn-to-read-crochet-charts/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler