Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Çok güzel bir battaniye modelleri hazırladık. Yazlık battaniye modelleri örmek isteyenler için kolay ve şahane bir örnek. Yapılışını sizlere hem şemalı olarak hemde videolu olarak vereceğiz. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Kendinize tığ işi yelek modelleri, tek kişilik örgü battaniye, örgü yatak örtüsü olarak yapabilirsiniz. Kenar oyası olarak ponpon yerine başka örneklerde kullanabilirsiniz. Bütün olarak ilerleyen bir model İstediğiniz ölçülerde hazırlayabilirsiniz. Motifli örnekler arıyorsanız örgü yıldız motif yapılışından çok güzel motifli battaniye örnekleri yapabilirsiniz. Tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı örnekte battaniye modellerinde çok güzel oluyor. Deneyebilirsiniz. Şimdi yepyeni modelimizin yapılışına geçelim.

Örgü Bebek Battaniyeleri

Çok şık bir örnek. Yapılışı da çok keyifli. İstediğiniz ölçülerde ayarlayabilirsiniz. Farklı ipliklerle örerek örgü kilim modelleri olarak , dikdörtgen şal modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Modelde bebe yünü kullanılmıştır. Verilen ölçüler için 160 gr ip kullanılmış ve 4 mm tığ ile örülmüş. Sizin kullanacağınız ipin kalınlık ve inceliğine göre ölçüler değişebilir. Makas ve iğneye ihtiyacımız olacak. Şimdi öncelikle modelin şemasını vererek başlayalım.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 4

Şemada daire zincir, uzun çizgi trabzan demek. V şeklinde olan çizgiler aynı yere 2 trabzan demek, 3 çizgi olan ise aynı yere 3 trabzan demek. Tepeden toplanmış olan 3 çizgi 3 trabzanın son ilmeklerini birlikte ör , tepeden toplanmış 4 çizgi ise 4 trabzanın son ilmeklerini birlikte ör demek. En altta bulunan sembol ise aynı yere 3 trabzan yap ve son ilmekleri birlikte ör demek. Şimdi kenar şemasını görelim.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 5

Battaniyemiz bittiğinde aşağıdaki gibi görünecek. Kenar kısmı için ponpon ekledik. Sizler başka örneklerde kullanabilirsiniz.

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 7

Tığ İşi Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri Anlatımlı 6

Şimdi nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Kaynak : https://www.tejiendoperu.com/crochet/manta-con-ramas-y-pompones/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler