Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Yıldız Motif Yapılışı

Tığ işi örgü modellerine bir yenisini daha ekliyoruz. Tığ işi yıldız motif yapılışını anlatmak istiyorum sizlere. Sizlerde bu yıldız motifle farklı renklerde bebek battaniyesi, örgü kırlent ve daha birçok şey örebilirsiniz.

Örgü Yıldız Motif Nasıl Yapılır ?

Farklı renklerde ipliklerimizi ve 2.5 mm tığımızı hazırladıktan sonra tığ işi yıldız battaniyemize başlayabiliriz. Ben burada sizlere sadece yıldız motifi göstereceğim. Sizler motifleri bir araya getirerek kırlent yada bebek battaniyesi örebilirsiniz.

1- Öncelikle 5 zincir ile halka oluşturalım.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 5

2- 3 zincir ile yukarı çıkıp 14 ikili trabzan yapalım.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 1

3-  5 zincir çekelim. Çektiğimiz zincirin 2. zincirine  sırasıyla 1 sık iğne, 2 tekli trabzan, 1 ikili trabzan yapalım. 3. sık iğnenin üzerine batalım. Sıra  sonuna kadar aynı işleme devam edelim. İpliği kopartıp farklı bir renge geçelim.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 6

4- Farklı renk ipimizle yıldızın tepe noktasına resimdeki gibi başlayalım.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 2

5- Şimdi sırası ile 1 sık iğne, 1 ikili trabzan, 2 tekli trabzan, 2 zincir ( köşe oluşturulacak), 1 ikili trabzan, 2 üçlü trabzan şeklinde sıra sonuna kadar örüyoruz.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 3

6- Farklı renkte bir iplikle orta kısımdan başlayıp 2 tane üçlü trabzan, 2 tane ikili trabzan, 4 tane sık iğne, 2 tane ikili trabzan, 2 tane üçlü trabzan yapıp köşe için 3 zincir çekiyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrarlıyoruz. Toplamda yıldız motifli battaniyemizin 4 köşesi olacak.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 4

7- Farklı renkte bir iple etrafına sık iğne dolanıyoruz. Yalnız köşelere gelince 2 sık iğne 1 zincir 2 sık iğne şeklinde örüyoruz. Aynı sıradan 1 kez daha tekrar ediyoruz.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 7

Ve örgü yıldız motifimiz bitti. Sonuca hayran kalacaksınız.

Örgü Yıldız Motif Yapılışı 8

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler