Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Püsküllü Zikzak Battaniye

Çok güzel bir battaniye. Zikzak battaniye modellerini örmüştük daha önce. Ufak bir ekleme ile görüntüyü değiştiriyoruz. Daha şık görünüyor sanki. Sizde örgüleriniz üzerinde böyle ufak değişiklikler yapabilirsiniz. Püsküllü zikzak battaniye yapılışını daha önce farklı bir modelde sizlere şemasını hazırlamıştık. Aynı şemayı kullanacağız. Tek fark trabzanlı kısımları 3 sıra öreceğiz. Daha sonra delikli kısma geleceğiz. Şimdi yeni modelimize geçmeden önce önceki zikzak örgü modellerinden bahsedelim. Çiçekli zikzak bebek battaniyesi yapılışı çok güzel bir örnek. Hırka modellerinde, battaniye modellerinde, yelek modellerinde, örgü etek modellerinde kullanabilirsiniz. Lif modellerine de yakışacaktır. Zikzak bebek battaniyesi yapılışı modellerinden uygun olanlara püsküller ekleyebilirsiniz. Sık iğneli dalgalı örgü modeli yapımının da kenar kısımlarına püsküller ekleyebilirsiniz. Her zaman ördüğünüz örgülerin üzerinde küçük değişiklikler örgülerinizin havasını değiştirecektir. Tıpkı birazdan paylaşacağımız model gibi.

Zikzaklı Battaniye Modelleri

Şemasını paylaşacağız bu güzel püsküllü zikzak battaniyenin. Şemada eğer aynı modeli örmek istiyorsanız trabzanlı turu 3 kez yapmanız gerekiyor. Dilerseniz 2 sıra, 4 sıra gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Ve püskülleri istediğiniz düzende kafesli kısımlara ekliyoruz. Kalın iplik ve kalın tığ ile ördük. Çok şık durdu battaniye. Önce şemayı verelim.

Püsküllü Zikzak Battaniye 11

Şemada 3 sıra trabzanlı kısım örüyoruz. Daha sonra 1 sıra kafesli kısmı. Uzun çizgiler trabzan, daireler zincir anlamına geliyor.

Püsküllü Zikzak Battaniye 5

Battaniye istediğimiz boyutlara ulaşınca bitiriyoruz. Ve püskül takma kısımına geliyoruz. Battaniyeyi püskül takmadan da kullanabilirsiniz. Bakalım battaniye püsküllü ve püskülsüz nasıl görünüyor.

Kaynak : https://makeanddocrew.com/sedona-fringed-crochet-throw-free-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler