Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kuzulu Bebek Battaniyesi

Çok sevilen battaniyenin tarifini yeniden hazırladık. Farklı örgü ipleri ile farklı renklerle örülmüş kuzulu bebek battaniyesini severek örebilirsiniz. Bebek battaniyesi sarı renk ile başladık sondasında birçok renkle ördük. Kuzuları da aynı şekilde peluş iplerle başladık kadife ipler, normal örgü ipleri ile kuzuları ördük. Bebek battaniyesi modellerinde dümdüz örgü battaniye örüp üzerine motif olarak kuzu yapabilirsiniz. Yada videoda ördüğümüz gibi bütün olarak örüp arka kısmına astar geçirebilirsiniz. Ben o şekilde örmeyi tercih ediyorum. Bebek battaniyesi anlatımlı örgü modellerinde bazı modellerin arkasına astar geçirerek kullanabilirsiniz. Motifli battaniyelerde ipler saklandığı için arkaya astar geçirmeye gerek olmayabilir. Ama kuzulu bebek battaniyesi gibi modellerde arka kısımlar kötü görüneceği için astar geçirmek çok iyi olacaktır. Arkadaki o kötü görüntüyü kapatacaktır. Tığ işi bebek battaniye modelleri ve yapılışları, şiş örgü bebek battaniyesinde isterseniz her modele astar geçirebilirsiniz. Astar kısmından geliyoruz battaniyemizin tarifine. Şişle ördüğümüz battaniyeyi çok beğeneceksiniz. Sizlere hangi renkle örsem diye düşünüyorsanız renklerle ilgili fikirde bulabilirsiniz.

Kuzulu Bebek Battaniyesi Yapımı

Yeşiller, pembeler, griler, maviler ile örülmüş kuzulu bebek battaniyesi. İstediğiniz ölçülerde örebilirsiniz şiş örgü bebek battaniyesini örebilirsiniz. İdeal olarak 90 x 90 cm ebatlarında örülüyor. Puset battaniyesi örmek isterseniz daha küçük ilmeklerle örebilirsiniz. Battaniyenin kenarına pirin örgü modelini örebilirsiniz. Pirinç örgü örneğinin yapılışını ve kuzulu bebek battaniyesinin tarifini sizlere videolu olarak hazırladık. Düz örgü ve ters örgü ile yapılmış bir örnek.

Orta kalınlıktaki bir ip ile bebe yünleri ile pamuklu iplerle örebilirsiniz. 175- 180 ilmek attığınızda 90 cm civarında bir battaniye olacaktır. Yine ilmek hesaplamanın nasıl yapıldığını daha önce paylaşmıştık. İnceleyebilir ilmek hesaplarını yapabilirsiniz. Yine iplerin üzerinde bulunan etiketlerde ilmek ile bilgiler bulunur. İnceleyebilirsiniz. Şimdi kuzulu bebek battaniyesi nasıl örülür onu inceleyelim. Daha sonra fraklı renklerle örülmüş örnekleri inceleyelim.

Kuzulu bebek battaniyesi modellerinden farklı ip ve renklerle örülmüş örnekleri görelim.

Battaniyenin kenarında kullandığımız pirinç örgünün yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.ravelry.com/patterns/library/counting-sheep-baby-blanket-4

https://www.ravelry.com/patterns/library/sheep-blankie

http://www.thegeekyknitter.co.uk/2016/08/fo-knitted-sheep-baby-blanket.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler