Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Süper Kolay Bebek Battaniyesi

Evde kalan ipleri değerlendirmek için renkli parça ipleri örmek için atıl ipleri değerlendirmek için süper kolay bebek battaniyesi hazırladık. Bebek battaniyesi modelleri olarak ördüğümüz güzel modeli tek kişilik battaniye, çift kişilik battaniye, diz battaniyesi, TV battaniyesi gibi örgüler örebilirsiniz. Elimizde bulunan iplerin miktarına göre battaniyenin boyutlarını bulabilirsiniz. Renk düzenleri, örgüyü bebek örgülerinde kullanabiliriz. Battaniyenin dışında bebek hırka modelleri, bebek yelek modelleri örebiliriz. Örgü atkı modellerinde kullanabiliriz. Yetiştin örgü modellerinde de kullanabiliriz. Örgü hırka modelleri, örgü yelek modellerinde kullanabiliriz. Bebek battaniyesinde renkli örneklerden bahsedelim. Kadife ipten kolay bebek battaniye tarifi çok güzel bir model. İnce iplerle, kalın iplerle örebiliriz. Bebek battaniyesi tığ işi örneği kolay modellerden. Gelelim şimdi süper kolay bebek battaniyesi yapılışına geçelim.

Haraşo Örgü Kolay Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

Bebek haberini aldığımız zaman ilk ördüğümüz örgüler arasında yerini alıyor. Şişle veya tığla bebek battaniyeleri örüyoruz. Tabi bebek patikleri, bebek yelekleri çok ördüğümüz örgüler arasında. Klasik bir modelle, modası hiç geçmeyen bir örnekle harika bir battaniye örüyoruz. Bebek battaniyesi olarak genelde 90 x 90 cm ebatlarında örülüyor. 1 battaniye için 7 renk ip kullanıyoruz. Aşağıdaki gibi renk düzenlerini kullanabilirsiniz.

Süper Kolay Bebek Battaniyesi

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 1

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 2

Evet renk düzenlerini gördük. Şimdi ip hakkında biraz bilgi verelim. Kullanacağımız iplerin kalınlık ve inceliğine, şiş ölçüsüne göre boyutlar değişecektir. Böylece ilmek sayılarımızı ona göre belirleyebiliriz. Modeldeki ipler % 75 organik pamuklu, % 25 akrilik bir iplik kullanılmış. 3, 75 mm şişle örülmüş battaniye bittiğinde çok güzel duruyor. Battaniyeye 150 ilmek atarak başlıyoruz. Bittiğinde ise battaniye 75 cm genişliğinde 90 cm uzunluğunda olacak.

Şimdi sıra geldi battaniyemizin son hallerini incelemeye. Harika görünüyor. Sizde sevdiğiniz renklerle en güzel, süper kolay bebek battaniyesini örebilirsiniz.

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 9

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 7

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 3

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 8

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 10

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 11

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 5

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 6

Süper Kolay Bebek Battaniyesi 4

Kaynak : https://www.purlsoho.com/create/2021/02/12/super-easy-baby-blanket-in-morning/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler