Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Kolay Battaniye Tarifi

Bebek battaniyesi modelleriyle devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz sonbahar renklerinde güzel ve kolay bir modelin yapılışı var. Kadife ipten kolay battaniye tarifini bebek battaniyesi yapabileceğiniz gibi TV battaniyesi, yatak örtüsü, tek kişilik battaniyeler de yapabilirsiniz. Yine kadife ip kullandığımız gibi farklı kalınlıkta ipler hatta evde kalan ipleri kullanarak renk renk örgüler örebiliriz. Burada unutmamamız gereken iplerin kalınlıkları, şişlerin ölçüleri değiştiğinde battaniyenin boyutlarının da değişeceği. Bebek battaniyesi olarak genelde 90 x 90 cm ebatları kullanılıyor. 60 x 60 cm yapıldığında bebek arabalarında, portbebelerde kullanılıyor.

Az sonra paylaşacağımız şiş örgü bebek battaniyesinde kadife ip kullanacağız. Yine bebe yünleriyle de örebilirsiniz. Kadife iple örmek isteyeceğiniz battaniyeler arasında yıldız battaniye modeli de var. Düz olarak tığla örüyoruz. Diğer önereceğimiz battaniye ise tığ işi kadife ipten bebek battaniyesi. Zikzak örgü modellerinden. Hadi şimdi yeni modelimizin anlatımına geçelim.

Kadife İpten Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

3 renk kadife ip kullanılarak örülmüş kolay bir battaniye. Kenar kısımlarında haraşo örgü modeli, pirinç örgü modeli kullanacağımız bir model. 8 mm şiş kullanılarak örülen battaniyede sizde sevdiğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Modeldeki battaniyede 127 x 147,5 cm ebatları kullanılmış. 96 ilmek atılarak başlanmış. Bu ölçülerde iplerle bu boyutta sayılarla başlayabilirsiniz. Eğer ince ipler kullanacaksanız ilmek sayısı değişecektir.

Kadife İpten Kolay Battaniye Tarifi

TV karşısında kullanabilirsiniz. Misafir için güzel bir battaniye yapabilirsiniz. Yatak örtüsü olarak kullanabilirsiniz. Kız çocuklarının odalarına, erkek çocuklarının odalarına rende örgü modelini kullanabilirsiniz. Yatak odalarında yatak örtüsü, son zamanların modası yatak şalı olarak kullanabilirsiniz.

Kadife İpten Kolay Battaniye Tarifi 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Hadi şimdi kadife ipten kolay battaniye tarifinde kullanılan örneğin yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-daydream-knit-blanket/BRK0502-000907M.html?cgid=patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler