Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Battaniye Modeli

Tığ işi battaniye modelinden güzel ve kolay bir örnek. Örgü severler için yeni bir model. Yapılışını sizlere şemalı anlatımlı olarak hazırladık. Birazdan yapılışına başlayacağız. Bebek battaniyesi olarak yapacağınız çok şahane bir örnek. Sizler için güzel, yeni modelleri anlatımlı olarak vermeye devam edeceğiz. Biraz daha önce ördüğümüz tığ işi modellerle devam edelim. Videosunu çekmeyi düşündüğüm çok şık bir model var. Bebek battaniyesi modelleri olarak, yatak örtüsü modelleri olarak ve kırlent modelleri olarak yapabilirsiniz. Şahane bir örnek. Bu modele victoria bebek battaniyesi nasıl yapılır yazılarımızdan ulaşabilirsiniz. Muhteşem bir örnek. Yıldız popcorn büyük motif yapılışı da yine bize çok sorulan ve çok beğendiğim modellerdendi . Video çekmeyi düşünüyordum. Yapılışı pek yoktu bir yerlerde. Ararken sonunda videosunu buldum ve hemen sizlerle , örmek isteyenler için paylaştık.Çok sorulan diğer bir modelimiz de tığ işi battaniye modeli ve yapımı video anlatımlı örnek. Lif ipleri ile çok güzel oluyor.  Şimdi yeni model olan tığ işi battaniye modeline geçelim.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Bu modeli yelek modellerinde, bebek örgü modellerinde, şapka modellerinde kullanabilirsiniz. Güzel ve kolay bir örnek. Önce tığ işi battaniye modelinin şeması ile başlayalım.

Tığ İşi Battaniye Modeli

Şemada daireler zinciri, noktalar ilmek kaydırmayı, uzun çizgiler trabzanı, gri çizgiler bir alttaki turun zincirine batmayı temsil ediyor.

1.tur : İstediğimiz uzunlukta zincir çekerek başlıyoruz. Ve 4. zincir üzerine batarak 2 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. 2 zincir atlayıp 3. zincirden devam ederek 3 trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

2.tur : 1.turu tekrar ediyoruz.

3.tur : Bu turda renk değiştiriyoruz. Bu turda yaptığımız 3 trabzanın ortadaki trabzanı yani 2. trabzanı bir altta bulunan 1 zincirli kısma batarak yapıyoruz.

Ve kenar oyasını da ördükten sonra battaniyeyi bitiriyoruz.

Tığ İşi Battaniye Modeli 2

Tığ İşi Battaniye Modeli 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/5170581/post384242338/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler