Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Çok şık bir battaniye. Bayılacaksınız. Nasıl yapıldığını sizlere ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Yine popcorn örgü modelinden oluşan zarif bir battaniye. İki motif kullanıyoruz. Bir kare bir üçgen motif. Bu motifi çok seveceksiniz. Bebek battaniye modelleri olarak, kırlent modelleri olarak, örgü yatak odası modelleri olarak yapabilirsiniz. En son bittiğinde üçgen motiflerin üzerine püskül takıyoruz. Sizlere modelin şemasını ve ilk turların yapılışını verdik. Videoda çok ayrıntılı bir şekilde anlatılmakta. Ellerini takip ederek rahatlıkla örebilirsiniz. Tığ işi örgü modelleri sevenler ve yepyeni örgü modelleri arayanlar için süper bir model. Hadi başlıyoruz.

Victoria Bebek Battaniyesi Yapılışı

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve yanına 1 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örelim. 3 zincir çekip aynı yere 2 trabzan yapalım. Son ilmekleri birlikte örelim. Bu şekilde 8 yuva olacak şekilde örelim.

3.tur : 5 zincir çekerek tura başlayalım. Yanına tığa 3 kez ip dolayarak 9 trabzan yapalım. Tığı ilmeğin içinden çıkartalı. Baştaki trabzanın üzerine geçirelim. Sonda bıraktığımız ilmeği alıp birlikte örelim.  ( İlk popcornumuzu yaptık) 8 zincir çekip diğer yuvaya atlayalım. Tığa 3 kez ip dolayarak 10 trabzan yapalım ve 2. popcornu yapalım.  4 zincir çekelim. Diğer yuvaya atlayalım ve tekrar popcorn yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : Bu turda köşe oluşturmaya başlıyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Yanına 4 trabzan yapıp popcorn yapıyoruz. 1 zincir çekip diğer yuvaya atlıyoruz. Yuvanın içine 13 trabzan yapıyoruz. Ve 1 zincir çekip diğer yuvaya 5 trabzan yapıp popcon yapıyoruz. 4 zincir çekip aynı yere 1 popcorn daha yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

İlk 4 turun şemasını görelim.

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 2

5.tur : Bu turda 4. turda olduğu gibi örmeye devam ediyoruz. Fakat arada olan 13 trabzan ürezine önden ve arkadan batarak yapıyoruz. Baştaki ve sondaki 2 ilmekte artırma yapıyoruz.

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 3

Örnekte kullanılan üçgen motifin şeması aşağıdaki gibidir.

 Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 4

 Bu kısımdan sonra olan bölümleri aşağıdan videodan takip ederek yapabilirsiniz. Çok şık bir model. Motif bittiğinde ve motifler birbirine eklenip battaniye olduğunda nasıl görünüyor bakalım.

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır?

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 1

Yukarıda birkaç şema vermiştik ve yapılışından kısaca bahsetmiştik. Burada modelde kullanılan şemalara yakından göz atalım.

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 24

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 22

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 16

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 17

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 18

Videolu, Victoria Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? 19

Battaniyeyi farklı renklerde de duruşunu inceleyelim.

Son olarak videoya geçelim ve victoria bebek battaniyesi nasıl örülür izleyelim.

Kaynak : https://tr.aliexpress.com/item/32821160105.html

www.handmade-paradise.ru/nakidka-dlya-divana-kvadratnyimi-motivami-kryuchkom/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler