Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Modelleri Bebek

Bütün olarak ilerleyen, örülen battaniyeleri seviyorsanız sizlere hem örmesi kolay hemde çok  şık bir örnek tarifi hazırladık. Battaniye modelleri bebek örgülerinde isterseniz her dilimde renk değiştirerek çizgili bir battaniye olarak örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak tek kişilik örgü battaniye olarak örebilirsiniz. Örgü yatak örtüsü olarak da çok güzel duracak bir örnek. Tığ işi koltuk şalı yapılışı da bütün olarak ilerleyen bir örnek. Püsküllü zikzak battaniye de yine bütün olarak ilerleyen örneklerden. Hepsi tığ işi ile yaptığımız bebek battaniyesi örneklerinden. Gelelim şimdi yeni bebek battaniyeleri ve yapılışlarına.

Tığ İşi Bebek Battaniye Modelleri ve Yapılışları

Şemalı anlatımlı çok güzel bir model. Tek renk olarak da çok güzel bir model. Renk renk olarak da öreceğiniz güzel bir örnek. Pamuklu iplerle battaniyeyi örebilirsiniz. Akrilik karışımlı iplerle örebilirsiniz. Yünlü ipler kullanabilirsiniz. Tercih tamamen sizin. Kullanacağınız iplere göre tığ ölçünüzü belirleyebilirsiniz.

Battaniye Modelleri Bebek 5

Battaniye Modelleri Bebek 4

Zincir sayılarınızı istediğiniz uzunlukta çekerek örebilirsiniz. Battaniye modelleri bebek, tek kişilik battaniye olarak örmek isterseniz zincir sayısını ona göre belirleyebilirsiniz.  Daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Şemamızı gördük. Şemadaki sembollerin ne anlama geldiğinden bahsettik. Şimdi sıra battaniye bittiğinde nasıl durduğuna bakmaya geldi. Hem tek renk olarak örülüşüne, hemde renkli çizgili olarak örülüşüne bakalım.

Battaniye Modelleri Bebek 2

Battaniye Modelleri Bebek 1

Battaniye Modelleri Bebek

Battaniye Modelleri Bebek 3

Kaynak : https://made-by-leen.blogspot.com/2016/05/patroon-ruitjes-filetdeken.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler