Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kadife İpten Tığla Bebek Battaniyesi

Kadife ipten tığla bebek battaniyesi tarifi hazırladık. Çok güzel bir bebek battaniyesi. İstediğiniz ölçülerde istediğiniz renklerde örebilirsiniz. Örgü modellerinde kadife ipleri birçok yerde kullanıyoruz. Örgü çanta modellerinde, amigurumi, örgü sepet modellerinde kullanabilirsiniz. Tüm bu saydıklarımıza önceki yazılarımızdan tarif bulabilirsiniz. Kadife ipten tığla bebek battaniyesi örneğini farklı iplerle örerek farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Mesela lif ipi ile lif modellerinde kullanabilirsiniz. Yine farklı iplerle bebek battaniyesi modellerinde kullanabilirsiniz. Kadife ip battaniye modellerinden oluşan güzel bir galeri hazırlamıştık. Çok güzel modellerden oluşan bir galeri. Hepsi kadife iple yapılmış battaniyeleri inceleyerek renk ve model seçiminde fikir edinebilirsiniz. Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı çok beğeneceğiniz örneklerden. Kadife ipten tığla bebek battaniyesi, şiş örgü bebek battaniyesi gibi yepyeni örneğin yapılışına geçelim.

Kadife İpten Bebek Battaniyesi

Videolu anlatımlı kadife ipten tığla bebek battaniyesi yapılışı hazırladık. Modelde pembe ve mor renkler seçilmiş. Arasına krem rengi de koyabilirsiniz. Güzel olacaktır. Veya farklı renk düzenlerinde örebilirsiniz. Modeldeki battaniyenin ölçüleri 127 x 152, 5 cm ebatlarında. Her renkten 3 adet ip gitmiş. 10 mm tığ kullanılmış. 97 zincir çekerek kadife ipten tığla bebek battaniyesine başlayabilirsiniz. Daha küçük isterseniz zincir sayısını azaltabilir, büyük isterseniz artırabilirsiniz. Yatak örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Krem ve kahve tonları ile çok güzel olacaktır.

Kadife İpten Tığla Bebek Battaniyesi

Battaniye çok güzel görünüyor değil mi. Oldukça da kolay. Hadi yapılışını izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-spinning-wheels-crochet-blanket/BRC0502-001819M.html?cgid=082420-Not-so-Tricky-Stitches

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler