Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı

Yelek modelleri, bebek battaniyesi , şal modelleri olarak yapabilirsiniz. Çok şık bir örneğin daha yapılışını hazırladık sizlere. 3 fıstıklı kolay yelek yapımı. Çeyizlik yelek modelleri olarak yapabilirsiniz. Adım adım nasıl yapıldığını sizlere resimli olarak anlatacağız. Şemadan takip etmek isteyenler için yazının içinde şema da mevcut olacak. Yelek modellerinde kaynana öremez gelin giyemez örneği yapılışı videolu olarak göstermiştik. Yelek modellerine çok yakışıyor. Son paylaşımlarımızdan olan sıralı yapraklar yelek modeli yapımı da çok şık duran örneklerden. Palmiye örgü modelinden de yelekler örebilirsiniz. Palmiye örgü modeli nasıl yapılır daha önce detaylı videolu anlatımla göstermiştik. Örmek isteyenler önceki modellerimizi inceleyebilirler. Gelelim 3 fıstıklı kolay yelek yapımına.

3 Fıstıklı Kolay Yelek Nasıl Yapılır?

Çok şık bir örnek. Ve kolay. Lif modellerinde, yelek , battaniye modellerinde ve diğer örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Yapılışını birazdan detaylı olarak anlatacağız. İp olarak alize diva kullanılmış. Tığ olarak 2.5 mm tığlar tercih edebilirsiniz. Tığ kalın gelir diye düşünmeyin. Diva iplerde kalın tığlarla örgüler çok güzel duruyor. Önce örneğin şemasını verelim. Hemen altında anlatımı bulacaksınız.

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı

Zincir çekerek başlıyoruz. 6 ve katları +2 zincir çekerek başlıyoruz.

1.tur: Zinciri çektikten sonra 2. zincir üzerine sık iğne ile batıyoruz. Tığa ilmek dolayıp 3. zincir üzerine batıp ilmeği uzatıyoruz. Tığa tekrar ip dolayıp aynı yere batarak ipi tekrar uzatıyoruz. Bu işlemi 1 kez daha tekrar ediyoruz. Ve tüm ilmekleri birlikte örüyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 2 fıstık daha yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz , 6. zincir üzerine batarak fıstıkları örmeye devam ediyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

2.tur : İpliğin rengini değiştiriyoruz. Tur başında ipimizi sabitliyoruz. 3 zincir çekip aynı yere 1 trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekiyoruz. Ortadaki fıstığa sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 1 zincir çekip bir önceki turda yaptığımız 1 zincirli kısmın hemen altındaki zincire ( 2 fıstık arasındaki 3. zincire) batarak trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. Bu işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Bu kısma kadar olan kısımları resimli olarak görelim.

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 1

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 2

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 3

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 4

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 5

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 6

Ve modelimizin son hali. Harika görünüyor. Sizde örgülerinizde 3 fıstıklı kolay yelek yapımı modelini kullanabilirsiniz.

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 7

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 8

3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı 9

Kaynak : https://mypicot.com/1048.html

Benzer İçerikler
2 thoughts on “3 Fıstıklı Kolay Yelek Yapımı”
  1. bivia ibañez sierra dedi ki:

    muy buena su pagina, me encanta todo

    1. Melek dedi ki:

      gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler