Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Palmiye Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Çok şık bir örgü modeli. Palmiye örgü modeli yapılışı. Model içten geçirmeli Çanakkale burgu örgü modeline çok benziyor. O modelin farklı bir versiyonu diyebiliriz. Burgulu Çanakkale örgü modeli yapılışı da aynı şekilde. Daha önce sizlere kaynana öremez gelin giyemez örgü modeli videolu olarak anlatmıştık. Sizlere anlatacağımız bu palmiye örgü modelini örgü yelek modellerinde, gelin yelek modelinde uygulayarak örebilirsiniz. İki motif arasına ilmek çaprazlama örgü modeli koyabilirsiniz. Çok şık olacaktır.

Palmiye Örgü Modeli Yapılışı

Model 8 ve katları + 1 olacak şekilde şişe ilmek atarak başlanıyor.

1.tur : Kenar ilmeğini örmeden diğer şişe boşa olarak alalım. İpi kendimizden tarafa alıp 7 ilmek ters olarak örelim. İpi tekrar diğer tarafa alalım, 1 ilmek örmeden diğer şişe boş olarak alalım. İpi tekrar kendimizden tarafa alalım. Ve tekrar 7 ters ilmek örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

2.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alalım. 7 ilmek düz olarak örelim. İpi tekrar kendimizden tarafa alalım. 1 ilmeği ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Videolu, Palmiye Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

3.tur : İlk ilmeği örmeden alalım. İpi kendimizden tarafa getirelim. 3 ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alalım. 1 ilmek ters olarak örelim. İpi tekrar kendimizden tarafa alıp 3 ilmek ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alıp 1 ilmek örmeden diğer şişe alalım. Tekrar ipi kendimizden tarafa geçirip bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

4.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alıp 3 ilmek düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa alalım. 1 ilmek ters olarak örelim. İpi tekrar diğer tarafa alıp 3 ilmek düz olarak örelim. İpi kendimizden tarafa alıp 1 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

5.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Daha sonra 3 ilmeği ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alıp 1 ilmek düz olarak örelim. Tekrar ipi kendimizden tarafa alalım 3 ilmek ters olarak örelim. İpi diğer tarafa alalım. 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar edelim.

6.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 3 ilmek düz olarak örelim. Sonra 1 ilmek ters olarak örelim. Tekrar 3 ilmek düz olarak örelim. Tekrar 1 ilmek ters olarak örelim. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

7.tur : İlk ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 2 ilmek ters olarak örelim. Örgü de alt tarafta düz ilmeğin içinden şişi geçirelim. Şişe ip dolayıp çekelim. 1 ilmek ters olarak örelim. Aynı yerden 1 kez daha şişi geçirelim. Ve şişe ip dolayıp ilmek çıkartalım. Aynı işlemi 3 kez daha tekrar edelim. Sonra 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

8.tur : İlk ilmeği ters olarak örelim. 1 ilmek ters olarak örelim. 5 kez iki ilmek birlikte örelim. 1 ilmek düz örelim . 1 ilmek ters olarak örelim. Sıra sonuna kadar aynı işlemi tekrar edelim.

Model bu 8 turun tekrarından oluşuyor. Kolay gelsin arkadaşlar.

Palmiye örgü modeli yapılışı video

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler