Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü modellerinden şahane bir örnek hazırladık. Etol şal modellerinde, örgü yelek modellerinde, hırka modellerinde kullanabiliriz. Yazlık örgü modellerinde kullanabiliriz. Mimuu.comda en güzel örgüleri, hiç görülmemiş modelleri yayınlamaya devam ediyoruz. Yapraklı ajur dalları örgü modeli yapılışı şahane bir örnek. Alize iplerle, yünlü iplerle, pamuklu iplerle örebileceğimiz zarif bir örnek. Şemalı anlatımlı olarak hazırladık. Ve yine videolu anlatımı da mevcut. Eğer örgü modelleri ve yapılışlarında aklınıza takılan bir konu olursa sorabilirsiniz. Kolay ajurlu örgü modelleri yapılışı sizce başka hangi şiş örgü modellerinde kullanabiliriz. Çeyizlik örgü modelleri olarak alize iplerle 3,5 – 4 mm şişlerle şişle gelin yeleği yapılışı olarak çok güzel durur.

Yapraklı Ajur Dalları Nasıl Örülür?

Çarpıcı bir örgü modeli daha. Çok zarif ve göz alıcı. Bir kazak, hırka, yelek muhteşem olur. Mesela örneği sadece ön kısımda uygulayıp arka kısma düz örgüyle tamamlayabilirsiniz. Reglan kol örgü modelleri veya takma kol örgü modelleri örüp sadece kol kısımlarında desen uygulaması yapabilirsiniz.

Model 16 ve katlarından oluşuyor. Simetri için +1 ilmek daha atıyoruz, sonra kenar ilmeği olarak +2 ilmek daha ekliyoruz. Yani 32 ilmek attık diyelim. Ekstradan 3 ilmek daha ekleyeceğiz. Şimdi örgümüzün şemasına bir göz atalım.

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı 4

Şemayı inceledik. Modelin bittiğinde nasıl göründüğünü merak ettiniz değil mi?

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı 1

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı 2

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı 3

Yapraklı Ajur Dalları Örgü Modeli Yapılışı 5

Şimdi yapraklı ajur dalları örgü modeli yapılışı nasıl örülüyor videodan izleyelim.

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/uzor-kak-proizvedenie-iskusstva–ajurnye-vetochki-s-listiami-61b9982d377d4c15fef01719

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler