Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay İki Şiş Örgü Modeli

Şiş örgü modellerinden yine muhteşem bir modelin yapılışını hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda kolay iki şiş örgü modelini çok rahat bir şekilde örebilir. Örgü kazak modellerinde, örgü atkı modellerinde, örgü şapka modellerinde kullanacağınız güzel bir model. Çeşitli iplerle çeşitli örgülerinizde kullanabilirsiniz. Mavi tonlarında içinde sim bulunan bir iple el örgü kazak modellerinin örülmüş halini görmüştüm. Harika olmuş. Şiş örgülerde bu modeli düz örgülerle birleştirebilirsiniz. Yani mesela kazak ördük diyelim. Sadece kazağın ön parçasında veya kazağın sadece kol kısmında kolay iki şiş örgü modeli uygulamasını yapabilirsiniz. Kazağın tamamını örnekli olarak örebilirsiniz. Her haliyle çok güzel duracak ve örmesi oldukça kolay bir örnek.

Bu paragrafta biraz kolay örneklerden bahsedelim. Başlığımız hep kolay örgü olacak. Mesela şişle kolay örgü modelleri ilmekler küçük bir miktar uzatılarak örülüyor. Yine birçok modelde kullanacağımız örneklerden. Kolay örgü modelleri arasında pirinç örgü modeli yer alıyor. 1 düz 1 ters örnekle örülüyor. Arka sırada da tam tersi şekilde örülüyor. En kolay örgü modelleri ve yapılışlarından yeni modelin yapılışına geçiyoruz.

İki Şişle Kolay Model Nasıl Örülür?

Türkçe anlatımıyla kolay iki şiş örgü modeli yapılışı hazırladık. 2 farklı özellikte iple örüldüğünde modelin nasıl durduğuna göz atacağız. Beğendiğiniz iplerle, 2 farklı özellikte ipleri karıştırarak öreceğiniz kolay bir örnek.

Kolay İki Şiş Örgü Modeli

Kolay İki Şiş Örgü Modeli 1

Kolay İki Şiş Örgü Modeli 2

Gri tonlarında bir iple ve pembe renkli bir iple modelin örüldüğünde nasıl durduğunu inceledik. Son olarak videoya geçelim ve kolay iki şiş örgü modeli nasıl örülür öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler