Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Şişle Kolay Örgü Modelleri

Şişle kolay örgü modelleri ile devam ediyoruz. Çok beğeneceğiniz kolayca yapacağınız bir örnek. Tarifi sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız. Sizlerde örgü modelleri, bebek örgü modelleri gibi birçok örgünüzde kullanacaksınız. Örgüye yeni başlayanlar ve örnekli modeller arayanlar da rahatlıkla örebilirler. En güzel modelleri sizler için anlatımlı olarak paylaşmaya çalışıyoruz. Şiş örgü modelleri ve yapılışı için sizlere hem anlatımını yazılı olarak hemde videolu olarak hazırladık. Bu model ile çok güzel erkek boyunluk modelleri, erkek örgü modelleri örebilirsiniz. Kazaklar örebilirsiniz. Bebek yeleklerinde de süper olur. Erkek bebek süveter modellerinde mesela. Yada güzel bir çorap patik örebilirsiniz. Alt kısmı düz örüp bacak kısmına gelecek yerleri şişle kolay örgü modelleri desenini uygulayabilirsiniz. Her turda renk değiştirilerek güzel bir şapka modelleri de örülebilir. Daha sayamadığımız birçok örgülerde kullanılabilir.

Kolay Örgü Örnekleri

Model oldukça basit. Bu model için seçtiğimiz renkte bir ipe, ipimizle uyumlu bir şişe ihtiyacımız olacak. Daha sonra şiş kolay örgü modelleri anlatımını örmeye başlamak olacak. Örgüye yeni başlayanlar için önce şişe ilmek nasıl atılır kısa bir video ile başlayacağız. Daha sonra modelin anlatımına geçeceğiz. Hemen ilmek atma nasıl yapılır izleyelim.

Model oldukça basit. Covit – 19, corona virüs sebebi ile evde geçirdiğimiz bu günleri birlikte örgü örerek vakit geçirebiliriz. Model 5 tur tekrarı ile yapılıyor. Şişimize 2 ve katları +2 kenar ilmeği atarak başlıyoruz. Modeli ilk yapacağımız için kısa bir ilmek sayısı atalım. 12 ilmek atalım.

1.turda ilk ilmeğimizi örmeden alalım diğer şişe. 1 ilmek düz olarak örelim. Şişe 2 kez ip dolayalım. Sıra sonuna kadar 2 düz, şişe 2 ilmek düz olarak örelim.

2.turda 1 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 1 ilmek düz örelim. Doladığımız ilmeği şişten çıkartalım. İpi kendimizden tarafa geçirip sonraki ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Sıra sonuna kadar 1 düz örelim, ipi kendimizden tarafa geçirelim, doladığımız ilmeği şişten çıkartalım, örmeden diğer şişe alalım.

3.turda 1 düz örüyoruz, örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden alıyoruz.

4.turda ise 3. turu tekrar ediyoruz. Örmeden aldığımız ilmeği tekrar örmeden alırken ipi kendi tarafımıza geçirmeyi unutmuyoruz.

5.turda hem model kurup hemde örmeye devam ediyoruz. İlk ilmeği örmeden alıyoruz. 2 düz örüyoruz ( 1 tanesi örmeden aldığımız ilmek) şişe 2 kez ip doluyoruz. Sıra sonuna kadar.

Model bu şekilde örülüyor. Oldukça kolay. Her renkle çalışabilirsiniz. İki renkli örgü modelleri olarak yapabilirsiniz. Örnek bittiğinde alttaki resimde olduğu gibi görünecek. Çok şık değil mi.

 

Şişle Kolay Örgü Modelleri

Ve modelimizi ayrıntılı bir şekilde anlattıktan sonra videodan izleme zamanı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler