Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Örgü Modelleri

Çok beğeneceğiniz şiş örgü modellerinden çıtı pıtı bir örnek daha. Kolay örgü modellerini boyunluk modellerinde, yelek modellerinde, bebek örgü modelleri ve daha sayamadığımız birçok örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Şal modelleri, örgü eldiven modelleri, el örgü kazak modelleri için mükemmel bir örnek. Kolay örgü modellerinin yapılışını sizlere detaylı bir şekilde aktaracağız. Örgüye yeni başlayanlar da rahatlıkla örebilecekler. Pirinç örgü modelini andıran bir örnek. Daha önce pirinç örgü düğmeli boyunluk yapılışı paylaşmıştık. Dilerseniz bu örnek ile de boyunluk örebilirsiniz.

Kolay Örgü Modelleri Şiş

Model 2 ve katlarından ve +1 kenar ilmeğinden ayrıca 4 tur tekrarından oluşuyor. Çıtı pıtı bir model. Modeli kavramak için şişimize 11 ilmek atarak başlayalım. Önce videolarda şişe ilmek nasıl atılır onu izleyelim. Hemen altta modelin nasıl yapıldığını ayrıntılı bir şekilde bulacaksınız.

Şişimize ilmekleri attık. Şimdi örmeye başlayalım. 11 ilmek attık. İlk turumuzda tüm ilmekleri düz olarak örüyoruz. Son ilmeğimizi ters olarak örelim. 2. turda ilk ilmeğimizi örmeden alıyoruz. 1 düz örüyoruz. Sıradaki ilmeği alttan batıp ilmek çıkartarak düz örüyoruz. Ve şişte bulunan ilmeği çıkartıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. 3. turda hepsini düz olarak örüyoruz. 4. tura geldiğimizde 1 örmeden alıyoruz. 2. ilmeğin altından batarak düz örüyoruz. 1 düz 1 alttan batarak düz olarak örüyor turu tamamlıyoruz.

Modelimizin yapılışı bu kadar. Tomurcuklar yapıyoruz. Model oldukça kolay. Sizlere en anlaşılır şekilde anlatmaya çalıştık. Daha kolay bir şekilde örmek için altta bulunan videoyu izleyebilirsiniz. Örgümüz istediğimiz boyutlara gelene kadar bu 4 turu tekrar ediyoruz. Tomurcuklar birbiri arasına gelecek.

Kolay Örgü Modelleri

Kolay Örgü Modelleri 1

Yukarıda aynı modelin farklı iki kalınlıkta iple örülmüş örneklerini görüyoruz. Kalın iplerle daha hacimli tomurcuklar daha belirgin oluyor. İnce iplerle de farklı bir örnekmiş gibi duruyor. Kolay örgü modellerinin videolu yapılışı hemen altta. İyi seyirler.

Kaynak : https://zen.yandex.ru/media/cozyhands/ochen-legkii-effektnyi-uzor-spicami-dlia-viazaniia-shapok-varejek-sviterov-5e3dbd68e678cb0ce06e9db7

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler