Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Panço Anlatımlı

Şiş örgü modelleri ile devam ediyoruz. Sırada kolay ve çok şık bir panço yapılışı var. Çocuklar için hazırlanmış pançonun ilmek sayılarını ayarlayarak kendiniz içinde örebilirsiniz. Pirinç örgü modeli ile yapılmış panço önden cepli, kapşonlu, yandan düğmeli çok güzel çok kolay bir model. Kolay panço nasıl örülür daha önce farklı modelde örnekler hazırladık. Tığ işi örgü ile şiş örgü ile güzel modeller hazırladık. Yetişkinler için çocuklar için örgü panço modelleri ördük. Kapşonlu panço tarifi tığla örülmüş kolay örneklerden. Üzerini örgü aplike modelleri ile el nakışı modelleri ile süsleyebilirsiniz. Örgü panço modelleri anlatımlı örnek ise tığla ördüğümüz diğer modellerden. Renkli örgü modelleri  olarak ördük. Kenarını püsküllerle süsledik. Evde kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir örnek. Hazırsanız örgü panço anlatımlı modelin yapılışına geçelim.

Örgü Panço Yapımı Anlatımlı

4 yaştan 12 yaşa kadar şemalı anlatımı yer alan çok güzel bir panço. Yandan düğmeli şık ve modern. Çocuklar çok sevecekler. İlmek sayılarını ayarlayarak daha büyük çocuklar içinde örebilirsiniz. Panço için ayrıca 2 adet düğme ve sevimli tavşan aplike kullanacağız. Amigurumiden tavşan örebilirsiniz. Hazır aplikeleri kullanabilirsiniz.

Örgü panço anlatımlı model için arka kısım şeması aşağıdaki gibidir. Renkli sayılar 4 yaştan sırayla 12 yaşa kadar olan cm ölçüleri.

Örgü Panço Anlatımlı 3

Pançonun ön kısmı için ise aşağıdaki şemayı kullanıyoruz.

Örgü Panço Anlatımlı

Kapşon için aşağıdaki şemayı kullanacağız.

Örgü Panço Anlatımlı 1

Sıra geldi cep şemasını incelemeye.

Örgü Panço Anlatımlı 2

Pançonun ön parçasına önce cebi dikiyoruz. Daha sonra omuz dikişlerini kapatıyoruz. Kapşonu noktalı kısımlardan ikiye katlıyor yeşil kısımlar karşılık gelecek şekilde dikiyoruz. Süveterde boyun kısmına dikiyoruz. Daha sonra ve mavi çizgiler boyunca kapşonu dikiyoruz. Yan kısımlara düğmeyi dikiyoruz.

Pirinç örgü modeli nasıl yapılır onu izleyelim.

Ve sırada çok şık pançonun bitmiş hali var. Örgü panço anlatımlı modeli tamamladık. Keyifle çocuklarınız kullanabilirler.

Örgü Panço Anlatımlı 4

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/tricot-gratuit-le-poncho-au-point-de-riz-2076654

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler