Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahududu Kazak Nasıl Örülür?

Çocuklarımız için harika bir örgü kazak modelleri yapılışı hazırladık. Ahududu kazak nasıl örülür resimli anlatımlarla el örgüsü kazak modellerini bulabilirsiniz. Yine ahududu örneği yapılışını ise videolu olarak hazırladık. Resimlerden takip ederek kazağı kolaylıkla örebilirsiniz. Kolay bir örnek. Haraşo örgü modelleri ile kazağın ön ve arkasını ahududu örneği ile ise kolları örüyoruz. Bu model ile kendimize de kazaklar ördük. Hırkalar, boyunluklar, atkılar, şapkalar ördük, kırlentler ördük. İnce iple de kalın iple de harika duruyor.   Ahududu hırka yapılışından yetişkinler için olan boyutuna ulaşabilirsiniz. Çocuk kazak modelleri olarak örüldüğünde de çok güzel oluyor. Beğendiğiniz iplerle sizde kızlarınıza, torunlarınıza örebilirsiniz. Kazak örnekleri modelleri için orta kalınlıkta ipi 2 kat yaparak örüyoruz. İnce iplerle de kullanabilirsiniz o zaman ölçüler değişecektir. İlmek sayısını örmek istediğiniz bedene göre hesaplayarak yapabilirsiniz.

2 – 3 yaş Örgü Kazak Modelleri Açıklamalı

Modelde verilen ölçüler 24 – 36 ay arası için uygundur. Sizler ölçüleri ayarlayarak her yaş için örebilirsiniz. Kazağın göğüs uzunluğu 68 cm. Koltuk altından uzunluğu 28 cm. Şema olarak aşağıdaki gibi kullanıyoruz. Sayılar cm ölçüleri.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 12

Modelde iplik olarak lanoso bonito örgü ipliği kullanılmış. % 49 yün % 51 akrilik bir iplik. Sizde benzer özellikte ipler kullanabilirsiniz. 100 gramlık ipten yaklaşık 3 tane gitmiş. İplik 2 kat yapılarak 5 mm şiş ile örülmüş. Önler için şişe 48 ilmek atılarak başlanmış. 1 düz 1 ters 3,5 – 4 cm lastik örülmüş. Daha sonra 28 cm olana kadar haraşo örgü örülmüş. Sonrasında boyun hattı belirlenmiş. Boyun çizgisi 14 cm genişliğinde ve 7 cm derinliğindedir. İlmek sayılarını ona göre kesebilirsiniz.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür?

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 1

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 2

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 3

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 4

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 5

Arkayı 43 ilmek ile başlayalım. 3,5- 4 cm lastik örelim ve resimdeki gibi önle aynı uzunlukta olacak şekilde örelim. Herhangi bir kesme işlemi yapmıyoruz. Dümdüz örüyoruz.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 9

Kollar için 25 ilmek ile başlıyoruz. Yine aynı ölçülerde lastiği örüyoruz. Gerekli artırmaları yapıp modeli kurarak kolları örüyoruz.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 8

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 7

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 6

Ön ve arkayı birleştirdikten sonra ilmek toplayarak boynu örüyoruz. Daha sonra kolları dikiyoruz.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 10

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 11

Ve kazak hazır. Ahududu kazak nasıl örülüş aşamalarını gördük. Şimdi duruşunu görelim.

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 13

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 14

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 15

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 16

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 17

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 18

Ahududu Kazak Nasıl Örülür? 19

Ahududu örneğinin yapılışını aşağıda bulabilirsiniz.

Eğer aynı örneklerle kızlarınıza hırka örmek isterseniz tarifi aşağıda.

Kaynak : https://crazyhands.net/oversized-knit-sweater/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler