Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Bebek Şapka Modelleri

Çok şık bir model daha. Örgü bebek şapka modelleri. Erkek ve kız bebeklerinize örebilirsiniz. İstediğiniz renklerde kısa sürede tamamlayacağınız bir şapka. Bebek örgü modellerine güzel bir bere modelleri ile devam ediyoruz. Arka kısmını örüp ön kısmını istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Farklı örnekler de kullanabilirsiniz. Ben kızım için şişle baykuş çocuk beresi yapımı örmüştüm. Ve çok severek kullandık. 2 sene boyunca. Aynı modelin atkısını da ördük. Ama yapılışını henüz paylaşmadım. Şapkayı belki bu sene kullanamayız ama atkıyı kullanabiliriz. Çok güzel oldu. Daha fazla örgü şapka modelleri ve yapılışları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Şimdi örgü bebek şapka modellerinden çok güzel,zarif bir örneğin yapılışı var sırada. Kızım daha küçükken benzer bir modeli halam örmüştü.

Bebek Şapkası Modelleri

Örgü bebek şapka modelleri şiş ile ördüğümüz bir model. Şapkanın bağcıkları için kordon örgü modeli kullanıyoruz. 3 ilmek ile başlayabilirsiniz. İki ucu açık şişle örebilirsiniz. Yoksa misinalı şiş kullanabilirsiniz. Yada arkası olmayan bir şiş. Önce kordon örgü yapılışını görelim. Oldukça kolay. Farklı örgü modelleriniz içinde kullanabilirsiniz.

Kordon örgünün nasıl yapıldığını izledik. Oldukça kolay. Kordon örgüleri saç bandı yapımında, örgü atkı yapımında, paspas yapımında kullanabilirsiniz.

Örgü Bebek Şapka Modelleri

Şapkamız bittiğinde bu şekilde görünecek. 1 yaş için uygun bir model. Bebe yünü ve  3.5 mm şiş ile örebilirsiniz. Kullanacağınız şiş ölçülerini ipin kalınlık ve inceliğine göre belirleyebilirsiniz. 240 – 250 gr iplerden 1 adet yeterli oluyor. Ördüğünüz farklı örgülerden kalan ipleriniz varsa bu şapka ile değerlendirebilirsiniz. Şapkanın başlangıcı 9 ilmekle yapılıyor. Şimdi kalan kısımları videodan izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler