Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şişle Baykuş Çocuk Beresi Yapımı

Şimdi sizlerle paylaşacağım modeli daha önce yabancı bir sitede görmüştüm. Beğendiğim bu modelin açıklamalı baykuş bere yapımı açıklaması yoktu. Ücretli olarak satışı yapılıyordu. Bende resme bakarak modeli çıkartmaya çalıştım. Şimdi yapılışını sizlerle paylaşacağım. Ben beğendim. Çok güzel oldu. Umarım sizde beğenirsiniz. Kolay bir modelmiş. Ben kızım için ördüm. Sizde kızlarınız için, oğullarınız için yapabilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak örebilirsiniz. Daha önce sizlerle tığ işi baykuş bere yapımını göstermiştik. Şimdi şişle baykuş şapka yapımını anlatacağız. Saç örgü şapka modelleri de çok şık duruyor. Sevdiğiniz renklerde örebilirsiniz. Bu sene her zaman olduğu gibi pembeler, maviler çok moda. Yeni modelimiz olan çok seveceğiniz şiş örgü şapka modeline geçelim.

Baykuşlu Çocuk Şapkası Bere Modeli Nasıl Yapılır?

Az öncede değim gibi çok beğendiğim bir modeldi. Yapılışı yabancı bir sitede satılıyordu. Bende resme bakarak örmeye çalıştım. Ve ücretsiz olarak sizlerle nasıl yapıldığını paylaşıyorum. Zor bir model gibi geliyordu bana ama oldukça kolaymış. Sizlerde kolayca örebilirsiniz. Videolu anlatım sayesinde örgüye yeni başlayanlar da kolayca örebilirler. İlmek sayılarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Benim kızım 3 yaşında. Verdiğim ölçüleri 2-4 arası kullanabilir.

Modele 100 ilmek ile başlıyoruz. 5 cm ( bu kısmı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. En az 5 cm olacak şekilde örebilirsiniz) olacak şekilde 1 sıra düz örgü, 1 sıra ters örgü örüyoruz. Daha sonra 100 ilmeğin orta kısmına 20 ilmek üzerinden baykuşu getiriyoruz. 4 sağ kenar, 20 baykuş için, 40 sol kenar olacak. 100 ilmek örüyoruz. 3-4 sıra 40 ar ilmekler ters , 20 ilmek düz olarak örüyoruz. Kenardaki 40 ilmek önden hep ters , arkadan düz olarak örülecek. 20 ilmek baykuşu 3-4 sıra düz ördükten sonra kenardaki ilmekleri 4 + 4 olacak şekilde yer değiştiriyoruz. Orta kısmını pirinç örgü modeli yapıyoruz. Aşağıda pirinç örgü modeli yapımını bulabilirsiniz.

40 ar ilmekler ters baykuşun değişim yaptığımız baştaki 4 ilmekleri düz , orta kısımlar pirinç olarak 15 sıra kadar örelim. Tekrar değişim yapalım. 3 + 3 olacak şekilde. Sonra iç kısımları düz olarak örelim. Ve birkaç sıra ördükten sonra tekrar 3 + 3 değişim yapalım. Orta kısımları ters olarak örelim. Tüm ilmekler ters oldu artık. 5 -6 sıra kadar önden ters arkadan düz olarak örelim. Bu işlemde sonra kesme işlemlerine başlıyoruz. Kesme işlemlerini 2 ilmeği birlikte düz olarak örüyoruz . Ve arkada düz örgü örerken yayıyoruz. Kesme sırasını istediğiniz gibi örmek istediğiniz boyutlara göre yapabilirsiniz. Ben yaptığım şekilde sizlere anlatacağım.

Önce 10 ör 1 azalt ile 92 ilmek, 6 ör 1 azalt ile 81 ilmek, 5 ör 1 azalt ile 70 ilmek, 4 ör 1 azalt bu kısımda ilmekleri saymayı unutmuşum , 3 ör 1 azalt ile 48 ilmek, 2 ör 1 azalt ile 36 ilmek, 3 ör 1 azalt ile 28 ilmek olacak şekilde örüyoruz ve bitiriyoruz. Tepe kısmında bulunan tüm ilmekleri toplayıp büzüyoruz. Ve altından biraz dikiyoruz. 100 ilmeğin olduğu uç kısımlara püskül takıyoruz. Baykuşun gözlerini burnunu dikip bitiriyoruz. Ve ortaya çok güzel bir şapka çıkıyor.

Şimdi şapkanın nasıl yapıldığını videolu olarak görelim.

Örgü Baykuş Nasıl Yapılır?

 

Videolu, Şişle Baykuş Bere Yapımı

Videolu, Şişle Baykuş Bere Yapımı 1

Videolu, Şişle Baykuş Bere Yapımı 2

Videolu, Şişle Baykuş Bere Yapımı 3

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Videolu, Şişle Baykuş Çocuk Beresi Yapımı”
  1. Aynur dedi ki:

    Her şey çok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler