Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El İşi Bere Modelleri

Bere modellerinden çok güzel bir örnek yapılışı daha hazırladık. El örgüsü bere modelleri ve yapılışı için birçok şiş örgü örneğini kullanabilirsiniz. Bu model ismini yanlış bilmiyorsam külah örgü modelleri olarak geçiyor. Ve bebek örgü modellerinde, bebek battaniyesinde çok kullanılıyor. Sizde örgülerinizde kullanmak isterseniz modeli videodan kavrayıp dilediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Örme bere modelleri anlatımlı videolu olarak hazırladık. Önce kısaca yapılışına değineceğiz. Daha sonra el işi bere modellerinin videosuna geçeceğiz. Ve örgülerimizi kolaylıkla örüp bitireceğiz. Hadi bu güzel modelin yapılışına geçelim.

Şişle Bere Modelleri ve Yapılışı

El işi bere modelleri için  3,5 ve 4 numaralı misinalı şişler kullanıyoruz. İp olarak Nako baby soft marka bebe yünleri kullandık. 88 ilmek atarak tekli lastik örgüsü yani 1 ters 1 düz şeklinde yaklaşık 10 cm uzunluğunda 29 sıra lastik kısmını örüyoruz. Sonra modele başlıyoruz. Modelimiz 5 sıradan oluşuyor ve sürekli tekrar ederek bu 5 sırayı 7 kere tekrar ediyoruz.

Lastik kısmı bittikten sonra 1. sırada 3 ters, 1 düz örüyoruz. 2 . sırada yine aynı şekilde 3 ters, 1 düz örüyoruz. 3. sıraya geldiğimizde 3 ters , düz ilmeğe gelince içinden 3 ilmek çıkarıyoruz , şöyle ki bir ilmek çıkarıp sol şişten ilmeği çıkarmadan bir dola ve tekrar bir ilmek çıkararak yapıyoruz.

4.sırada 3 ters , düz ilmeklere gelince ilkini örmeden alıyoruz , ikinci ilmeği düz örüyoruz. 3. ilmeği de örmeden alarak örüyoruz. Sıra sonuna kadar böyle devam ediyoruz.

5.sırada  1 ters ilmek örüp diğer düz ilmeği yanındaki ters ilmekle sağa doğru kesiyoruz. Ortadaki ilmeği düz örüp yine yanındaki düz ilmeği ters ilmekle bu sefer de sola doğru kesiyoruz.

Model bu şekilde ilerliyor. Berede bu 5 sırayı 7 kere tekrar ettikten sonra üst kısmındaki ilmekleri eksiltmeye başlıyoruz. Eksiltme kısmı
yukarıda anlattığım 5 sıralı modelin ilk 3 sırasını ördükten sonra bütün ilmekleri şimdi ikişerli alarak sağa doğru kesiyoruz. Bu işlemi 22 ilmek kalana kadar tekrarlıyoruz. Daha sonra ipimizi keserek iğne yardımıyla bu 22 ilmeği toplayıp beremizin üst kısmını dikerek bitirip en son ponponunu yapıp dikiyoruz.

El İşi Bere Modelleri

El İşi Bere Modelleri 1

El İşi Bere Modelleri 2

El İşi Bere Modelleri 3

El İşi Bere Modelleri 4

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler