Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Uzun Kuyruk Şapka Yapılışı

Yenidoğan fotoğrafçılığında da sıkça kullanılan aksesuarlardan biri . Çeşit çeşit bere modelleri. Uzun kuyruk şapkada bunlardan biri. Yapılışı da oldukça kolay. Evde kalan iplerinizi de değerlendirebilirsiniz. Renk seçimleri size ait. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Ben pamuklu iplik ve bebe yünlerini tercih ediyorum. Tığ olarak 2.5- 4.5 mm arası ipin kalınlığına göre seçip örüyorum.

Yenidoğan Bebek Uzun Kuyruk Şapka Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • Pamuklu iplik beyaz  ve pembe tonları
  • 3.5 mm tığ

Sihirli halka örgü amigurumi başlangıç yaparak başlıyoruz. İçine 2 zincir ile başlayıp toplamda 6 tekli trabzan olacak şekilde tekli  trabzan yapalım. Bir sonraki turda da her sıraya 1 kez batarak 6 tekli  trabzan yapalım. 3.turda 2 ör bir arttır ile 8 tekli trabzan yapalım. 4.turda 3 ör bir arttır ile 10 tekli trabzan yapalım.

Bir tur artırma ve eksiltme yapmadan örelim. Bir sonraki turda dört ör bir arttır ile 12 tekli trabzan yapalım. Bu turda bir ör bir arttır ile 18 tekli trabzan yapalım. Bir sonraki turda iki ör bir arttır ile 24 tekli trabzan yapalım. Bu turda artırma ve eksiltme yapmadan 24 tekli trabzan örelim. Şimdi 3 ör bir artır ile 30 tekli trabtan, sonraki turda 4 ör bir arttır ile 36 tekli trabzan yapalım. Bir tur artırma ve eksiltme yapmadan 36 tekli trabzan olarak örelim.

Şimdi sırası ile 5 ör bir arttır, 6 ör bir arttır , 7 ör bir attır olacak şekilde 1 er tur örelim. Açık pembe ipe geçip ön ilmeklere batarak tekli trabzan yapalım. Daha sonra arka ilmeklere batarak tekli trabzan yaparak bir sonraki turu tamamlayalım. (48)

Bu işlemi 2 kez daha renk değiştirerek devam edelim.

Beyaz iplikle 2 tur 48 tekli trabzan örüp şapkayı bitirelim. Uç kısmına ponpon takalım. Ve üzerini minik bir kalp örüp dikelim. Böylece örgü şapka modeli yapımı bitti. Çok tatlı oldu.

Örgü Uzun Kuyruk Şapka Yapılışı

Örgü Uzun Kuyruk Şapka Yapılışı 1

Kaynak : http://snappy-tots.com/freebie-jazlyn-baby-hat/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Örgü Uzun Kuyruk Şapka Yapılışı”
  1. hifa dedi ki:

    Cok güzel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler