Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Tilki Şapka

Bere modellerinden çok güzel bir model var sırada. Örgü tilki şapka. Çok güzel çok sevimli bir model. Tilki bere yapılışı için turuncu ve krem renkli iplik kullanıyoruz. Tığ işi ile ördüğümüz bir model. İstediğiniz yaş grubu için örebilirsiniz. Çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır daha önce sizlerle paylaşmıştık. O tekniği kullanarak her yaş için örgü şapka modellerini yapabilirsiniz. Aynı sayıları farklı bir model içinde kullanabilirsiniz. Yetişkinler içinde aynı tekniği kullanabilirsiniz. Bu teknik ile tam ölçüde el örgüsü şapka modelleri örebilirsiniz. Tilki bere için yünlü iplikler kullanabilirsiniz. Elinizde olan ipler varsa onları kullanabilirsiniz. Dilerseniz yavaş yavaş örgü tilki şapka yapılışına geçelim.

Tığ İşi Tilki Şapka Nasıl Örülür?

Örgü tilki şapka için sizlere bir şema vereceğiz. Şemayı ölçülerinize göre tur sayısı artırarak örebilirsiniz. Örgü şapkaya zincir çekerek halka oluşturarak başlayabilirsiniz. Veya sihirli halka içine trabzanlarla başlayarak örebilirsiniz. Hemen tepe kısmından başlayarak öreceğimiz şapkanın yapılışını görelim.

Örgü Tilki 15

Şemaya göre yuvarlık kısmın çapı 11 – 12 cm olana kadar örüyoruz. Bu ölçüler her yaşa göre değişiklik gösterecektir. Bu ölçüler 48 cmlik bir ölçü için. Daha büyük ölçüler için 12 – 13 cm örebilirsiniz.

Örgü Tilki 2

Daha sonra şapka istediğiniz boyutlara ulaştığında fotoğraflardaki gibi beyaz ipliğe geçiyoruz. Şapkanın önden orta kısmına gelecek.

Örgü Tilki 3

Örgü Tilki 4

Örgü Tilki 5

Örgü Tilki 6

Kulaklar için aşağıdaki şemayı kullanabilirsiniz.

Örgü Tilki 14

Örgü Tilki 9

Örgü Tilki 10

Örgü Tilki 11

Şimdi de gözlerin şemasına geçelim.

Örgü Tilki 16

Örgü Tilki 7

Örgü Tilki 8

Şapkamız bitti çok güzel oldu. Örecek herkese kolay gelsin.

Örgü Tilki 1

Örgü Tilki 13

Örgü Tilki 12

Örgü Tilki

Kaynak : http://ufistashki.blogspot.com/2014/04/blog-post.html?m=1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler