Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tilki Bere Yapılışı

Tığ işi örgü modelleri sevenler için çok güzel örgü bere modelleri ve yapılışı hazırladık. Modelimiz örgü tilki. Çok zarif bir model. Çocuklarınız için zevkle örebilirsiniz. Bende kızım için şişle baykuş bere modeli yaptım. Çok seviyoruz. Baykuş modeli atkısını da örüyorum. Bittiğinde sizinle paylaşacağım. Planlarım arasında saç örgü boyunluk yapımıda var. Ve eşim için erkek örgü boyunluk modeli düşünüyorum. Kış bitmeden yetiştiririm inşallah.  :-) Selanik örgü modelinden örmüştüm daha önce. Yeni bir modelden daha örmek istiyorum. Kışın en çok kullanılan aksesuarlarından örgü boyunluk yapımı ve tabi ki örgü şapka modelleri. 

Tilkili Bere Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Turuncu , beyaz ve koyu gri renkli iplik
  • 4 mm ve 5 mm tığ
  • Makas
  • İğne
  • İplik

Sihirli halka içine 3 zincir ile başlayalım ve yanından devam ederek 11 trabzan yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak trabzan ( dolgu) sayısını 24 e çıkartalım. 3.turda 1 ör 1 artır ile sayıyı 36 trabzan yapalım. Ve sonraki turda ise 2 ör 1 artır ile 48 trabzan yapalım. Artırmalara devam ederek 3 ör 1 artır (48), 4 ör 1 artır (54), 5 ör 1 artır (60) , 6 ör 1 artır ( 66) , 7 ör 1 artır ( 72) trabzan yapalım. Bir sonraki turda yine tur başına 3 zincir ile başlayalım. 2 ilmeği birlikte örerek eksiltme yapalım.

9. tur : Devam ederek 9 trabzan yapalım. Şimdi 2 kez sırası ile aynı yere 3 trabzan, 9 trabzan, 1 eksilt, 1 trabzan, 1 eksilt, 9 trabzan yapalım. Devam ederek aynı yere 3 trabzan, 9 trabzan, 1 eksilt ile turu tamamlayalım. ( 72). 2 tur aynı şekilde örmeye devem edelim.

2 tur 9. turu tekrar ederek örüyoruz. Fakat 3. azalmadan sonra beyaza geçiyoruz. 2 turu tamamladıktan sonra aynı beyaz renkli iple devam ederek tur boyunca sık iğne yapıyoruz. Artırma yaptığımız kısımlarda aynı yere 1 sık iğne, 1 zincir , 1 sık iğne yapıyoruz.

Kulaklar için 10 zincir çekerek başlıyoruz. Her ilmeğin üzerine sık iğne yapıyoruz. Daha sonra kenar kısımlardan eksiltme yaparak 1 sık iğneye kadar iniyoruz. Ördüğümüz üçgenin etrafına turuncu renk ile sık iğne örüyoruz. Ve kafa üzerine dikiyoruz.

Gözler ve burun için gri renkli iplikle sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 12 sık iğne yapıyoruz. Şapka üzerine dikip bitiriyoruz.

Karışık gibi gelmiş olabilir. Ama resmi incelediğinizde ve tığı, ipi elinize alıp örmeye başladığınızda ne kadar kolay olduğunu göreceksiniz.

Altıgen Hırka Yapılışı 32

Altıgen Hırka Yapılışı 30

Altıgen Hırka Yapılışı 28

Altıgen Hırka Yapılışı 27

Altıgen Hırka Yapılışı 26

Altıgen Hırka Yapılışı 22

Altıgen Hırka Yapılışı 23

Kaynak : http://goodknits.com/blog/2013/10/01/crochet-sly-fox-hat/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler