Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Angry Birds Örgü Şapka Yapılışı

Angry birds örgü modelleri ile ilgili birçok şey yapıldı. Angry Birds Amigurumi , çantalar, duvar süsleri angry birds kapı süsleri,örgü kazak süslemeleri, angry birds patik modelleri. Biz bugün angry birds örgü şapka yapımını anlatacağız. Çocuklarınız çok severek giyecekler. Tıpkı oyunlarını sevdikleri gibi.

Tıpkı angry birds örgü modelleri ve diğer  bere modellerine sitemizden ulaşabilirsiniz. Evden yaparak bere modelleri örüp satış yapabilirsiniz. Ev bütçenize katkı sağlayabilirsiniz. Birçok arkadaşım evde örgü bere modelleri satarak para kazanıyor. Aile bütçesine katkı sağlıyor. Sizde onlardan biri olabilirsiniz.

Angry Birds Şapkası Nasıl Örülür ? 

Malzemeler

  • Kırmızı, beyaz, siyah, turuncu iplik
  • Tığ

1. tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Yanına 11 trabzan yapalım.

2.tur :3 zincir çekerek başlayalım.  Her bir trabzan üzerine iki kez batarak 22 trabzan yapalım.

3.tur : Tur başlarında 3 zincir çekiyoruz. Yanındaki trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Tur sonuna kadar bir ör bir arttır olarak devam edip 33 trabzan yapıyoruz.

4.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Tur sonuna kadar iki ör bir arttır olarak devam edip 44 trabzan yapalım.

5.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Tur sonuna kadar 3 ör bir arttır ile devam ederek 55 trabzan yapalım.

6.tur : İstediğiniz uzunluğa gelene kadar arttırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam edelim. Yaklaşık 20 cm civarı.

 

Kaşlar ; Siyah iplikle 14 zincir çekip üzerine 13 sık iğne yapalım. 1 zincir çekip dönüp bir sıra daha sık iğne örelim. Aynı şekilde 1 adet daha örüp şapka üzerine birleşik şekilde dikelim.

Gözler ; Beyaz iplikle 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 5 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 10 sık iğne yapalım. Daha sonra 1 ör bir arttır (15), iki ör bir arttır (20) , üç ör bir arttır (25) olarak devam edelim. Siyah ipliğe geçip 4 ör bir arttır olarak 30 sık iğne ile tamamlayalım. Aynı şekilde 1 tane daha örelim. Göz bebeği için siyah ip ile 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 8 sık iğne yapalım. Gözün üzerine dikelim. Ve şapkada uygun yere dikelim.

Gaga ; Turuncu iplikle sihirli halka içine 4 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her ilmeğe iki kez batarak 8 sık iğne yapalım. Bir tur arttırma yapmadan 8 sık iğne yapalım. Bir ör bir arttır ile 12 sık iğne yapalım. 1 tur artırma yapmadan 12 sık iğne yapalım. Daha sonra iki ör bir arttır ile 16 sık iğne yapalım. Artırma yapmadan 16 sık iğne olarak 1 tur örelim. Bir sonraki turda 3 ör bir attır ile 20 sık iğne yapalım. Şimdiki iki turda yanlardan eksiltme yaparak önce 18 sonra 16 sık iğne yapalım.

Başındaki antenler için ; Kırmızı ile 2 zincir çekip halka oluşturalım. İçine 4 sık iğne yapalım. Bir sonraki turda her sıraya iki kez batarak 8 sık iğne yapalım. 2.5 cm olana kadar arttırma ve eksiltme yapmadan örmeye devam edelim.

Angry Birds Örgü Bere Yapılışı 1

Bunlarda takipçimiz Cansu Hasan İnanç hanımın bizden önce davranıp yakışıklı evlatlarına (Maşallah) ördüğü angry birds bereler :) Kendisine tekrar teşekkür ediyoruz. Ailesinden sağlık, huzur ve mutluluk eksik olmasın diliyoruz.

Angry Birds Örgü Şapka Yapılışı

Angry Birds Örgü Şapka Yapılışı 1

Angry Birds Örgü Şapka Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler