Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bere Tarifi

Bere modellerinden kedili çok güzel bir tarif. Aynı sayıları üzerinde model değişikliği yaparak istediğiniz figüre dönüştürebilirsiniz. Çocuklarınızın sevdiği desenlere dönüştürebilirsiniz. Örgü tilki şapka yapabilirsiniz mesela. Baykuş şapka modellerine çevirebilirsiniz. Arabalı şapkalar örebilirsiniz. Hello kitty şapka yapabilirsiniz. Kurabiye canavarı bere yapılışına çevirebilirsiniz. Bebek bere örgü modellerinden dilediğiniz desene çevirebilirsiniz. İşte çok beğeneceğiniz kedili bere tarifi.

Kedili Bere Nasıl Örülür?

Bere tarifi için önce gerekli malzemelerle işe başlayalım. 1 adet  Alize Baby Best ip. Gözler ve diğer yüz ifadeleri için beyaz, mavi, siyah iplik, 2.5 mm tığ. İğne ve makas gerekli olacak. Kediyi istediğiniz renklerde örebilirsiniz.

Bere Tarifi

Bere tarifi 2 veya 2.5 yasa uyumlu olarak hazırlanmıştır. Sihirli halka içine 12 tane ikili trabzan yaparak başlıyoruz ve 96 trabzan elde edene kadar her sırada artırma işlemi yapıyoruz. İstenilen sayıya ulaşıldığında aynı sayı üzerinden 11 sıra örerek beremizi tamamlıyoruz. Sonrasında kulakları kapatmak için beremize kulak örüyoruz ve bir sıra sık iğne 1 sırada kenar uygulaması yaparak şapkamızı tamamlıyoruz. Kedi figürü izin kulakları, gözleri, burun ve ağız detaylarını ayrı ayrı örerek en son beremizin üstüne dikerek sabitliyoruz. En son aşama olarak kulak kısımlarına örgü ipimizi sabitleyip saç örgüsü örerek elimizle bu şekilde bağcıklar yapıyoruz. Yapacak olan herkese şimdiden kolaylıklar dilerim.

Bere Tarifi 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler