Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Erkek Bere Yapımı Anlatımlı

Erkek çocuklarımız için güzel bir anlatımlı bere modeli hazırladık. Yapılışı kolay. Şemayı takip ederek kolayca örebilirsiniz. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Evde kalan ipleriniz varsa yeterli miktarda bu örgü şapka modeli ve yapılışı için kullanabilirsiniz. Yavrularımız için daha önce anlatımlı birçok örgü modelinden bahsetmiştik. Zikzak örgü bere yapımı, şiş örgü bere yapımı modelleri ve baykuş şapka yapılışı sadece bunlardan bir kaçı. Daha fazlası için sitemizi ziyaret etmelisiniz. İlk olarak örgüye şişe ilmek atma ile başlayacağız. Daha sonra lastik öreceğiz. Ve artık modeli kurmaya başlayacağız.

Erkek Bere Nasıl Örülür Resimli

Bu bere için % 40 yün  % 60 akrilik bir ip kullanıldı. 5 veya 6 mm şiş tercih edildi. Lastik kısmı için 5 mm şiş ile başlıyoruz.

Erkek Bere Yapımı Anlatımlı 2

Şişe 88 ilmek atarak başlayalım. Daha sonra dairesel şekilde dikişsiz olarak örmeye başlıyoruz. 1 ilmek düz, 1 ilmek ters olarak 15 cm lastik örelim. Şimdi lastiği ördüğümüz renk ile örmeye devam edelim. 1 sıra düz olarak örelim. Arka sırayı ters olarak örüyoruz. Ön tura geldiğimizde diğer rengimize de geçeceğiz. 5 ilmek düz ördükten sonra ikinci rengimizle 1 ilmek düz örelim. Şimdi sıra sonuna kadar 7 ilmek aynı renkle düz, sonra 1 ilmek 2. renkle düz olarak örelim. Arka sırayı aynı renk sırası ile ters örelim.

Bu şekilde anlatım karışık gelmiş olabilir . Şimdi sizlere model kurarken işinizi kolaylaştıracak şemayı vermek istiyorum. Şemadan takip ederek yapabilirsiniz.

Erkek Bere Yapımı Anlatımlı

Şemada 30 . turdan itibaren eksiltmelere başlıyoruz. 20 ilmek kalana kadar eksiltiyoruz. Daire şeklinde gördüğünüz kısımlarda eksiltme yapıyoruz. Kalan 20 ilmeği hep birlikte toplayıp büzüyoruz. Ve üzerine ponpon yapıp dikiyoruz.

Erkek Bere Yapımı Anlatımlı 1

Kaynak : http://mark-mari.blogspot.com.tr/2015/12/arctica.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler