Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elsa Şapkası Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden kızların çok seveceği bere modelleri yapılışı hazırladık. Frozen severler, kızı buzlar kraliçesi Elsayı sevenler hemen kolayca Elsa şapkası yapımını örüp bitireceklerdir. Geçtiğimiz günlerde Frozen Anna şapkası yapılışı hazırlamıştık. O modelde çok güzel. Kızlarınız için o güzel şapkayı da örebilirsiniz. Yine kızlarımız için elsa kostümü nasıl dikilir bahsetmiştik. Yine elsa saç bandı yapımı da tariflerimiz arasında. Sizde tüm bu modelleri kızlarınıza, yeğenlerinize, çocuklara hediyelik olarak örebilirsiniz. Elsa şapkası yapımı kar taneli bir model. Örgü kar tanesi yapımı için farklı modelleri de kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz bir örgü kar tanesi motiflerini kullanabilirsiniz. Hadi şapkanın yapılışına geçelim.

Elsa Şapka Nasıl Örülür?

Elsa şapkası yapımı ve örgü kar tanesi yapımını sizlere videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek çok kolay bir şekilde örebilirsiniz. Sarı, mavi ve beyaz renkli iplere ihtiyacımız olacak. Kar tanesi için ince dantel pamuklu ipleri de kullanabilirsiniz. Örgü yün ipleri de. Pamuklu ipleri de. Şapka içinde aynı şekilde yünlü iplikler, pamuklu iplikler, akrilik iplikler kullanabilirsiniz. Beğendiğiniz markaların iplerini kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız iplere uygun tığlar seçebilirsiniz.

Elsa Şapkası Yapımı 1

Elsa Şapkası Yapımı

Şapka bittiğinde harika oluyor. Aynı sayıları, aynı şapkanın sayılarını farklı modelleri örmek içinde kullanabilirsiniz. Yine kızların beğendiği prenses şapkalara çevirebilirsiniz. Rapunzel, sindirella, pamuk prenses gibi modellere çevirebilirsiniz. Kızlarınız bu şapkaları çok seveceksiniz. Şimdi sırasıyla önce şapkanın yapılışını daha sonra ise kar tanesinin yapılışını izleyelim. Kar tanesini farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi, örgü duvar süsü modellerinde kullanabilirsiniz mesela. Hadi şimdi elsa şapkası yapımının detaylarını görelim.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2015/02/capucha-de-elsa-frozen-tejida-crochet.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler