Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Baykuşlu Bere Yapımı

Şiş örgü modellerinden sizlere unisex bir bere tarifi hazırladık. Erkekler de giyebilir kızlarda. Yetişkinlerde giyebilir. Her yaş için harika bir model. Daha önce benzer bir modelini kızım için örmüştüm. Nette görüp resimden bakarak çıkartmaya çalıştığım bir modeldi. Atkısını da örmüştüm. Kızım 3 yaşında iken örmüştüm şuan 6 buçuk yaşında ve biz hala keyifle kullanıyoruz. 2- 7 yaş arası çocuklar için örüp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ketenli bir iplik kullanmıştım. Şuan aynı ip varmı bilmiyorum. Bere modellerinde en sevdiğimiz modellerden oldu ve çok rahat bir şekilde kullandık. Baykuşlu bere yapımının ayrıntılı yapılışı yok. Sizlere baykuşun yapılışını videolu olarak hazırladık. Çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır yazımızı inceleyip ölçüyü belirleyebilir şişinize ilmekleri attıktan sonra örgü baykuşu ön kısma ortalayarak örebilirsiniz. Örgü baykuş yapımını sadece berelerde değil örgü kazak modellerinde, örgü atkı modellerinde, örgü bebek battaniyesinde kullanabilirsiniz. Baykuş gibi örüp farklı desenler yapabilirsiniz. Mesela ördek yapabilirsiniz. Videolu örgü baykuş şapka yapılışı çok seveceğiniz modellerden olacak. Hadi hemen yapılışına geçelim.

Baykuşlu Şapka Nasıl Örülür?

Yün ağırlıklı bir iplikle örülmüş harika bir şapka var sırada. Baykuşlu bere yapımında kullandığımız baykuşun detaylarını videoda bulabilirsiniz. Lastik olarak haraşo örgü modelini kullandık. 1 düz 1 ters lastik de güzel duracaktır. Daha sonra şapkanın ön kısmına baykuşu örüyoruz. Arka kısmı önden düz arkadan ters olarak örüyoruz. Dilerseniz yine haraşo örebilirsiniz. Önde de aynı şekilde baykuşun dışında kalan kısımlar önden ters arkadan düz olarak örülüyor. Şimdi baykuşun nasıl yapıldığını görelim.

 

Kafa ve göz kısımlarında ilmek değiştirerek yapıyoruz. Gövde kısmında pirinç örgü kullanıyoruz. Şimdi sizlere kısım için ördüğüm baykuşlu bere yapımının videosunu paylaşmak istiyorum.

Harika oldu. Şimdi 2 parça halinde örülüp üst ve yan kısımlardan dikilerek örülen berenin son halini görelim. Yukarıda kısaca anlatmaya çalıştım. İşte baykuşlu bere.

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/6583

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler