Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kılçık Örgü Şapka Modeli Yapılışı

Harika bir model önerisiyle geldik. Çok güzel bir model. Şiş örgü modellerinde birçok modelin yapılışında kullanacağınız zikzaklı, balık kılçığını andıran örnek. Bu modelle örgü boyunluk modelleri, örgü puflar, örgü şapka modelleri, örgü hırkalar, erkek örgü modelleri örebilirsiniz. Daha önce ilk kez bu modeli erkek örgü boyunluk modelleri ve yapılışında kullanmıştık. Çok beğenildi. Çok sevildi. Örneğin yapılışını ise Türkçe video çektik. Umarım beğenirsiniz. Daha sonra bu modeli kadınlar için boyunluk yapımında erkekler için şapka yapımında kullandık. Hatta bu modelden örgü puf modelleri anlatımı da hazırladık. Çok ünlü marka olan İkeada aynı örnekten puf görebilirsiniz. İkea puf aynı örneğin daha sık şekilde örülmüş halinden oluşuyor. Mimuu.comda daha böyle çok güzel örneklere, fikirlere yer vermeye devam edeceğiz. Şimdi kılçık örgü şapka modeli yapılışına geçelim.

Şişle Kılçık Örneği Şapka Modeli

Model 10 ve katlarından oluşuyor. Düz örgüleri ters örgüleri bir arada kullanarak örgüye şekil veriyoruz. Burada tam olarak şapkanın yapılışı yok. Sadece örneğin anlatımı var. Şapkada ise istediğiniz ilmek sayısında başlayabilirsiniz. Daha sonra 2 düz 2 ters lastik, 1 düz 1 ters lastik örebilirsiniz. Lastiği tamamladıktan sonra örnek kısmına geçebilirsiniz. Şapkayı dikdörtgen parça halinde ördüğünüzde yan dikişleri kapatıp tepe kısmında ilmekleri büzdürerek son noktayı koyabilirsiniz.

Daha sonra kürk ponpon, iple hazırladığımız ponponu takarak şapkayı bitirebilirsiniz. Erkek çocukları için çok güzel bir örnek. Hatta kızlar içinde örneği kullanabilirsiniz. İlk olarak sizlere kılçık örgü şapka modeli yapılışını tamamladığınızda şapkanın nasıl durduğuna bakalım.

Kılçık Örgü Şapka Modeli Yapılışı 1

Kılçık Örgü Şapka Modeli Yapılışı 2

Kılçık Örgü Şapka Modeli Yapılışı

10 ve katlarından oluşan istediğiniz ilmek sayısıyla istediğiniz örgü modelinde kullanacağınız çok hoş bir örnek. Kılçık örgü şapka modeli yapılışında kullandığımız örneğin yapılışını izliyoruz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler