Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı

Kızlarımız için çok şık şapka yapımı modelleri hazırladık. Üzerini istediğiniz gibi şapka süsleme modelleri yapabilirsiniz. Örgü aplike modelleri , örgü çiçek modelleri ekleyebilirsiniz. Yazlık şapka yapılışını kızlarınızın sevdiği renklerde yapabilirsiniz. Daha önce çocuk şapka ölçüsü nasıl alınır kısa bir bilgi vermiştik. Örmek istediğiniz yaşa göre ölçü alıp istediğiniz şapka modelini örebilirsiniz. Tığ işi örgü yazlık şapka yapılışını sevdikleriniz için , yeğenleriniz için örüp hediye edebilirsiniz.

Yazlık Örgü Şapka Nasıl Örülür?

Modelde kullanılan şapka ölçüsü 50 cm. 100 gr pamuklu bir iplik kullanılmış. Şapkanın her zaman olduğu gibi sizlere önce şemasını vermek istiyorum. Şapkanın sadece 1 dilimi şemada var.

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı 4

Şapkanın ilk turunda sihirli halka içine aralarda 1 zincir çekerek 12 trabzan yapıyoruz. Diğer turlarda verilen sembolleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Yani 2. turda 5 zincir ile başlayıp ilk yuvaya trabzan ile batıyoruz. Zincir çekmeden diğer yuvaya atlıyoruz ve 1 trabzan , 1 zincir, 1 trabzan yapıyoruz. Sıra sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Diğer turlarda da şemada gördüğümüz sembolleri uyguluyoruz.

Şemada daire zinciri , uzun çizgi ise trabzanı temsil ediyor. Mavi renkli dairelerde zinciri temsil ediyor. Tur başını zincir çekerek birleştirme yapıyoruz. Şapkamız bittiğinde kenar kısmını istediğiniz gibi süsleyebiliriz.

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı 3

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı 2

Tığ İşi Yazlık Şapka Yapımı 1

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/5358008/post411612874/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler