Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örme Bere Modelleri Anlatımlı

İsterseniz bere modelleri isterseniz de örgü boyunluk modelleri olarak kullanabileceğiniz çiçekli çok hoş bir örneğin tarifi var sırada. Kız çocuklarınız için keyifle öreceğiniz örme bere modelleri anlatımlı örneği. Üst kısımdaki çiçekleri değiştirerek erkek bere modelleri yapılışı olarak da örebilirsiniz. Bebek örgü modellerinde çok şık duran bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Çok kolay bir model. Boyunluk veya şapka kısmını şiş örgü ile örüyoruz. Çiçekleri ile tığ ile örüp şapka üzerine dikiyoruz. Bağcığı kordon örgü modeli ile örüyoruz. Nasıl örüldüğünü sizlere videolu olarak anlatacağız. Kolaylıkla yapabileceksiniz. Düz örgü ve ters örgü biliyorsanız boyunluğu veya şapkayı çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Çocuklarınız da çok sevecek bu şapkayı. Örme ere modelleri anlatımlı tarife geçiyoruz hemen.

Son Model Bere Modelleri

İster bere, ister boyunluk olarak kullanabileceğimiz bir model. 2 düz 2 ters lastik örüyoruz. Ve daha sonra ufak dokunuşlarla örme bere modelleri anlatımlı şapkamızı tamamlıyoruz. Ölçüler 30 x 17 cm ebatlarında. Kordon ise 60 – 70 cm civarında. Örgüye 144 ilmek atarak başlıyoruz. Ve 26 cm kadar 2 düz 2 ters olarak lastik örüyoruz. Daha sonra 2 düz 1 dola 1 kes olarak örüyoruz. Bu kısımlar delikli olacak ve kordonumz geçecek. Tekrar 4 cm daha örüp bitiriyoruz.

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 3

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 5

Kordon örgüyü 4 ilmek ile başlayıp aşağıdaki gibi örüyoruz.

Şimdi çiçeklere geçiyoruz. İstediğiniz renklerde aşağıdaki şemayı uygulayarak çiçekleri örüyoruz ve şapkaya modeldeki gibi dikiyoruz.

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 1

İnanın çok güzel bir model ortaya çıkıyor. Yine hediye edilebilecek çok güzel bir model. Şimdi yakından inceleyelim.

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 8

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 9

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 10

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 6

Örme Bere Modelleri Anlatımlı

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 12

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 11

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 4

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 7

Örme Bere Modelleri Anlatımlı 2

Kaynak : https://www.bianzhihui.com/t/8473

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler