Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kürklü Boyunluk Yapılışı

Yine güzel ve kolay bir örgü boyunluk yapımından bahsedeceğiz. Örgüye yeni başlayan arkadaşlarımız da kolayca yapabilirler. Sizlere anlatımlı birçok örgü modeli paylaşımında bulunduk. Beğendiğiniz modelleri boyunluk olarak uygulayabilirsiniz. Düz bir boyunluk örüp kenar kısmını istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Şuan yaptığımız gibi kürk dikebilirsiniz. Püsküller yapabilirsiniz. Ponponlar ekleyebilirsiniz. Danteller , kenar oyaları ekleyebilirsiniz. Güzel bir süsleme modelini şiş örgü boyunluk modelinde bulabilirsiniz. Modelde saç örgü modeli ve pirinç örgü modeli kullanılmış. Kolay bir model. Yapılışını sizlere ayrıntılı bir şekilde vereceğiz. Erkek boyunluk modelleri ve yapılışı arayanlar için çok güzel modelleri sayfamızda bulabilirsiniz.

Kürklü Boyunluk Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Alize Burcum Klasik
  • 5 mm şiş
  • Küçük tilki kürkü

Modelin şemalarını paylaşmak istiyorum öncelikle sizlerle. Pirinç örgü modelinin ve saç örgü modelinin şeması. Daha önce ayrıntılı yapılışını birçok örgümüzde vermiştik.

Kürklü Boyunluk Yapılışı 8

Kürklü Boyunluk Yapılışı 9

İki modelin yapılışı da çok kolay. Şimdi sizlere pirinç örgü modelinin videosunu veriyoruz. Nasıl yapıldığına videodan ayrıntılı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Modelimize 61 ilmek ile başlıyoruz. Örgünün her iki kenarına ve orta kısmına pirinç örgü modeli yerleştiriyoruz. Sayıları istediğiniz gibi ayarlayarak yerleştirebilirsiniz. Aşağıdaki sizlere örnek olarak vereceğiz.

Kürklü Boyunluk Yapılışı 7

Kürklü Boyunluk Yapılışı 6

Kürklü Boyunluk Yapılışı 5

Kürklü Boyunluk Yapılışı 4

Bu şekilde örnekleri yerleştirdikten sonra 70 cm yükseklikte örmeye devam ediyoruz. Örgüyü bitirdiğimizde kenar kısımlarını karşılıklı olarak dikiyoruz. Aldığımız kürkü 1 cm genişliğinde şerit halinde kesiyoruz. Ve boyunluğun dairesel kısımlarına alta ve üste dikiyoruz.

Kürklü Boyunluk Yapılışı

Kürklü Boyunluk Yapılışı 3

Tüm işlem bu kadar. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Kürklü Boyunluk Yapılışı 1

Kürklü Boyunluk Yapılışı 2

Kaynak : http://ya-vyazhu.ru/uzoryi-spitsami/kosyi-i-zhgutyi/sharf-snud-spitsami-s-mehovoy-otdelkoy-ot-olesi-sazonovoy

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler