Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçek Dalgaları Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü örneklerinden muhteşem bir modelin yapılışını hazırladık. Kolay ve zarif. Çiçek dalgaları örgü modeli yapılışı. 2 renkli örgü modelleri veya çok renkli örgü modelleri olarak örebilirsiniz. Renk renk çiçek dalgaları oluşturabilirsiniz. Özellikle evde kalan renkli iplerle çiçek dalgalarını yapabilirsiniz. Böyle yaptığımızda bebek battaniyesi modelleri veya bebek örgüleri çok güzel durur. Renk kullanmayı sevmeyenler için 2 renk yeterli olacaktır. Siyah beyaz rengin uyumu tartışılmaz. Yabancı örgü modellerinden bir tarif. Fakat örgü örmeye yeni başlayanlar da rahatça örebilirler. Düz örgü ve ters örgüden oluşuyor. Belki renk değiştirmek zorlayabilir ama ona da 2 – 3 örmede alışacaklardır.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz renkli örgülerden bahsedelim. Yine onlarda da 2 renk kullandık. Mesela şişle 2 renkli zikzak örgü modeli yapılışı özellikle erkek örgü modellerine çok yakışacak. Kolay iki renkli haraşo örgü modeli yeni paylaştığımız modellerden. Hırkalar, ceketler örebiliriz. Videolu şişle iki renkli örgü modeli yapımı da çok sevilen modeller arasında. Her renk düzeniyle yeni örgü modelleri ve yapılışlarını tasarlayabilirsiniz. Daha fazla model anlatımına önceki içeriklerimizden ulaşabilirsiniz. Şimdi çiçek dalgaları örgü modeli yapılışını öğrenmeye geçelim.

Çiçek Dalgaları Nasıl Örülür?

Siyah beyaz renkle örülmüş halini göreceğiz. Daha sonra istediğimiz kadar renk kullanarak yeni modeli örmeye başlayacağız. Mesela düz örgüler örüp sadece etek ucunda, yakada ve kol ucunda çiçek dalgaları örneğini kullanabilirsiniz. Renkli iplerle birkaç sırada bir çiçek dalgalarını örebilirsiniz. Her şekilde çok güzel olacak bir model.

Çiçek Dalgaları Örgü Modeli Yapılışı

Çiçek Dalgaları Örgü Modeli Yapılışı 1

Modelimizi tamamladığımızda yukarıdaki gibi görünecek. Hazırsanız anlatıma geçelim çiçek dalgaları örgü modeli yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler