Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şişle İki Renkli Örgü Modeli Yapımı

Birçok örgü modelinde kullanacağınız zarif bir model. 2 renkli bebek örgü modellerine çok yakışacak. Yelek modellerine, hırka modellerine , şapka modellerine. İstediğiniz örgüde kullanabilirsiniz.

İki Renkli Örgü Modeli Nasıl Yapılır?

Modelin yapılışını sizlere önce  vereceğiz. Hemen altında ise nasıl yapıldığına dair videoyu bulacaksınız. Renk olarak kırmızı ve krem kullandık. Sizler sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz.

1.tur: Kırmızı renk ile ilk 2 ilmeği düz olarak örelim. 3. ve 4. ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 4 ilmek düz olarak örelim. 2 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. 4 ilmek düz örüp 2 ilmeği örmeden diğer şişe alalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettirelim.

2.tur : Arka sırada renkli kısımları ters olarak örelim. Örmeden aldığımız ilmekleri tekrar örmeden alalım.

3.tur : Krem renkli ipimize geçelim. İlk ilmeği düz olarak örelim. Sol şişteki 2. ilmeğe şişi geçirip ( krem olanı ) düz olarak örelim. Şişten çıkartmadan 1. ilmeği düz olarak örelim. Şişten çıkartalım. Sol şişteki 2. ilmeği kırmızı olanın içinden şişi geçirip düz olarak örelim. Sonra 1. ilmeği örelim. ve şişten çıkartalım. 2 ilmek düz ördükten sonra aynı işlemi tekrar edelim.

4.tur : Arka sırayı krem renkli iple ters olarak örelim.

Modelin yapılışı bu şekilde arkadaşlar. Dikkat etmeniz gererek ilmeklerin baklava dilimi gibi olması. İlmekleri kaydırarak örüyorsunuz ve dilimler oluşuyor. Şimdi videosunu görelim.

Aynı örneğin başta 4 ilmek ile düzle başlanarak yapılan videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler