Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır?

Bebek battaniyesi modellerinde renklerin çok yakıştığı örneklerden biri. Zikzak battaniye nasıl yapılır şemalı ve videolu olarak hazırladık. Şemadan, anlatımımızdan, videodan takip ederek örebilirsiniz. Zikzak battaniye modellerini püsküllerle süslüyoruz. Fıstıklı zikzak örgü modeli yapılışı çok hoşunuza gidecek zikzaklı modellerden. Dalgalı örgü modellerinden zikzak battaniye yapımı 3lü trabzanlarla yaptığımız bir örnek.

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır? 2

Zikzak Battaniye Örneği

Zikzak battaniye nasıl yapılır ondan bahsedeceğiz bugün. Evde kalan iplerinizi değerlendirmek için zikzak battaniyeden örebilirsiniz. Modeldeki gibi tek renk olarak da örebilirsiniz. Battaniyenin ölçüleri 139,5 x 150 cm ebatlarında. Zincir sayılarını 24 ve katları +29 zincir çekerek başlayabilirsiniz. Battaniye 8 mm tığ ile örülmüş. Bu tığ ile örebileceğiniz ipler kullanabilirsiniz. 125 zincir çekerek başlayalım.

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır?

1.tur: Zinciri çektikten sonra 4. zincire trabzan yapıyoruz. Yanından devam ederek 3 trabzan daha yapalım. Ve son ilmekleri birlikte örelim. Devam ederek 9 trabzan yapalım. Şimdi aynı yere 5 trabzan yapalım. Yine devam edelim 9 trabtan yapalım. Şimdi 5 trabzan yapalım ve son ilmekleri birlikte örelim. Tur sonuna kadar bu şekilde örelim.

2.tur: 1. turu tekrar edelim.

3.tur : Bu turda 1. turdaki gibi yapıyoruz. Fakat aralarda yapılan 9 trabazanın aralarında 1 zincir çekiyor ve 1 trabzan atlıyoruz.

4.tur : 1. turu tekrar ediyoruz.

5. tur : Tur başına 3 zincir ile başlıyoruz. Yanından devam ederek 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. 2. trabzana aynı yere 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 3 zincir çekiyoruz. Köşeye kadar 3 fıstık daha yapıyoruz. Köşeye geldiğimizde aynı yere 1 fıstık, 3 zincir, 1 fıstık yapıyoruz. Devam ederek diğer hepsini birlikte ördüğümüz köşeye gelene kadar 4 fıstık yapıyoruz. Köşeye gelince 5 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

Battaniyemiz istediğimiz ebatlara gelene kadar tur tekrarı yapıyoruz. İstersek aralarda püskül takıyoruz.

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır? 1

Zikzak Battaniye Nasıl Yapılır? 3

Zikzak battaniye nasıl yapılır detayları ile anlattık. Şimdi videosunu izleyelim.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/bernat-bobble-and-fringe-blanket/BRC0502-012732M.html?cgid=011820-interesting-stitching-roundup

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler