Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Kadife İp Battaniye Yapılışı

Kadife iplerle yeni battaniye örnekleri soranlar için çok güzel bir model hazırladık. Bebek battaniyesi olarak, örgü yatak örtüsü modelleri olarak, tek kişilik battaniye olarak veya çift kişilik battaniye olarak örebilirsiniz. Çok güzel ve değişik bir model. Örmesi kolay. Tığ işi ile ördüğümüz güzel bir model. Yapılışını sizlere pdf dosyası olarak hazırladık.  Battaniye örgü modelleri olarak yapılmış ve üzeri yine kadife çiçeklerle süslenmiş bir model. Sizler İsterseniz farklı örgü çiçek modelleri ile de süsleyebilirsiniz. Üzerine aplikelerle veya örerken yaptığımız battaniyemiz daha var. Kuzulu battaniye yapılışı çok güzel bir model ve herkes tarafından çok sevilen bir model. Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı tarifine geçelim yavaş yavaş.

Kadife İple Battaniye Nasıl Örülür?

Çiçekli kadife ip battaniye yapılışı ölçülerini dilediğiniz büyüklükte yapabilirsiniz. Gelende bebek battaniyeleri 90 x 90 ölçülerinde oluyor. İdeal ölçü bu şekilde. Sizler ölçüyü büyütebilir veya küçültebilirsiniz. Krem rengi, gri, füme ve beyaz renklerde kadife ip kullanıyoruz. Ve ipin kalınlığına bağlı olarak tığ kullanabilirsiniz. 6.5 mm tığ kullanılmış modelde. Modeldeki battaniye 137 x 152,5 cm. Siz zincir sayılarınızı buna göre ayarlayabilirsiniz.

Battaniyeye 105 zincir çekerek başlıyoruz. Ve 2. zincirden başlayarak 105 sık iğne yapıyoruz. 2. tura geldiğimizde 1 zincir 1 sık iğne olarak örüyoruz. Bundan sonra istediğimiz büyüklüğe ulaşana kadar 1 zincir 1 sık iğne olarak örüyoruz.

Çiçekler için 3 zincir çekiyoruz. İlk zincirin içine 10 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip 2. tura geçiyor ve her ilmeğe 2 kez batıyoruz. 20 trabzan yapıyoruz. 3. turda 1 ör 1 artır ile 30 sık iğne yapıyoruz, 4. turda 2 ör 1 artır ile 40 sık iğne, 5. turda 3 ör 1 artır, 50 sık iğne, 6. turda 6 ör 1 artır ile 60 sık iğne örüyoruz. Battaniyenin köşelerine püskül takıp bitiriyoruz.

Çiçekli Kadife İp Battaniye Yapılışı

Çiçekli Kadife İp Battaniye Yapılışı 2

Çiçekli Kadife İp Battaniye Yapılışı 1

çiçekli kadife ip battaniye yapılışı

Battaniyenin üzerindeki çiçekleri ponpon olarak yapıyoruz. 18 cm lik bir karton kesip yine kadife iple etrafına 60 kez ip dolayarak ponponları yapıyoruz. Ve battaniyenin üzerine dikiyoruz.

Battaniyemiz çok güzel. Dilerseniz ponpon yerine aşağıdaki tekniği kullanarak çim örgü tekniğini yapabilirsiniz.

Kaynak : https://www.yarnspirations.com/row-en/bernat-loopy-dots-crochet-blanket/BRC0502-012734M.html?cgid=crochet-patterns

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler