Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı

Bebek battaniyesi modellerinden birçok renkle öreceğiniz harika bir model tarifi hazırladık. Detaylı yapılışına popcorn kolay örgü bebek battaniyesi anlatımlı modelden ulaşabilirsiniz. Burada şemasını hazırladık. İsterseniz şemadan da takip ederek yapabilirsiniz. Köşe kısımları düz olarak yapabilirsiniz. Yada yine o kısımları da popcornlarla yapabilirsiniz. Çok güzel tığ işi bebek battaniyesi anlatımlı model. Vintage bebek battaniyesi yapılışı iki renkli olarak da örülebilir. Popcorn örgü modellerinden en çok sevilen modellerden biri popcorn kalp battaniye yapılışı. Her motifi farklı renklerle örebilirsiniz. Popcorn battaniye yapımı paylaşmıştık. Kar tanesini andıran büyük motifli bir model. Çok sevilen, çok örülen bir örnek. Popcorn battaniye yapılışı için vintage bebek battaniyesi yapılışı için detaylı anlatıma geçelim.

Vintage Bebek Battaniyesi Nasıl Örülür?

İstediğiniz boyutlarda öreceğiniz çok güzel bir model. Kare motifler ile örüyoruz battaniyeyi. Motifler birleştiğinde popcorn baklava dilimi çıkıyor ortaya. Pamuklu iplerle ve iplere uygun tığlarla battaniyeyi örebilirsiniz. İplerin kalınlık ve inceliğine göre motiflerin boyutları değişecektir. Dolayısıyla battaniyenin boyutlarında da değişiklik olacaktır. Tabi ip miktarı da değişecektir.

Battaniyenin şeması aşağıdaki gibi. Köşe kısımları da popcornlar ile yapabilirsiniz. Vintage bebek battaniyesi yapılışı detaylı anlatımının bağlantı linkini üst kısımdan vermiştik. Oradan da detaylara ulaşabilirsiniz.

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Şemayı inceledik. Popcornların çeşitli şekilde yapılmış örnekleri var. Beğendiğiniz size kolay tekniklerle popcornları örebilirsiniz. Şimdi vintage bebek battaniyesi yapılışı örneklerini, farklı renklerle örülmüş örneklerine bakalım.

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 10

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 9

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 8

Vintage Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Kaynak : https://www.dadasplace.com/2015/12/vintage-style-crochet-blanket-pattern.html

https://www.ravelry.com/patterns/library/fenya-blanket

www.crochetkingdom.com/free-crochet-pattern-for-a-diamond-bobble-blanket/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler