Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Zikzak Örgü Bebek Battaniyesi Birleştirme

Bebek battaniyesi modellerinde motif birleştirme tekniklerinden şahane bir model hazırladık. Ben yeni gördüm bu modeli. Belki aranızda daha önce görenler vardır. Zikzak örgü bebek battaniyesi birleştirme. Bu teknik çok güzel olmuş. Sık iğne ile birleştiriyorduk genelde motifleri veya dikerek. Şimdi yepyeni bir teknik ile battaniye motifi birleştirme tekniği göreceğiz. Hem motifin nasıl yapıldığını, hem sol elle örgü örenler için hemde sağ elle örgü örenler için motifin nasıl birleştirildiğini inceleyeceğiz. Bu güzel battaniyenin motifi artık ipleri değerlendirmek içinde çok güzel bir fikir. Önceki yazılarda motif birleştirme yöntemlerinden sık iğne ile birleştirmeyi bulabilirsiniz. Kolay ve güzel tekniklerden. Motif birleştirme modellerinden dikme tekniğine çok kullanıyoruz. Motif birleştirme tekniklerinde son turu örerken birleştirme tekniğini de çok kullanıyoruz. Bu şekilde motifler birbirini tamamlıyor. Birazdan belkide ilk defa göreceğiniz zikzak örgü bebek battaniyesi birleştirme tekniğini inceleyelim.

Örgü Battaniye Birleştirme Teknikleri

Motifli bebek battaniyesinde uygulayacağımız çok güzel yepyeni bir birleştirme tekniği. Zikzak örgü bebek battaniyesi birleştirme tekniğini tüm kare motiflerinizde uygulayabilirsiniz. İlmek kaydırma tekniği ile yapılan zikzak zikzak duran güzel bir örnek. Renkli şeker halkaları gibi duran battaniye motifimizin önce nasıl örüldüğüne bakalım.

Zikzak Örgü Bebek Battaniyesi Birleştirme 3

Motifi örmek oldukça kolay. Şimdi motifleri birleştirelim. Battaniyeleri istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. Battaniyeler genelde 90 x 90 ölçülerinde örülüyor.

Zikzak Örgü Bebek Battaniyesi Birleştirme 2

Zikzak Örgü Bebek Battaniyesi Birleştirme 1

Zikzak Örgü Bebek Battaniyesi Birleştirme

Battaniyenin motif birleştirmesi bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok güzel duruyor. Önce sağ elle motif birleştirme nasıl yapılır ona bakalım.

Şimdi sol elle motiflerimizi zikzak şekilde nasıl birleştirdiğimizi görelim.

Kaynak : https://bellacococrochet.com/zigzag-slip-stitch-join/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler