Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri

Tığ işi örgü modellerinden sizlere fikir verecek bir çalışma daha. Bebek battaniyesi örgü örneği hazırladık. Birkaç farklı tığ işi örgü örneklerinin birleşiminden oluşan bir battaniye. Bebek battaniyesi tariflerimize yepyeni bir fikir daha ekliyoruz. Parça ipleri, kalan ipleri değerlendirmek için çok güzel bir fikir. Tunus işi örgü modellerinden, popcorn örgü modellerinden oluşan tekniklerle örülmüş hepsi birbiri ile harmanlanmış bir battaniye. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Bebek battaniyesi olarak da çok şık duracak. Daha önce benzer tarzda örgü bebek battaniye modelleri tarifi hazırlamıştık. Bayıldığım çok güzel örneklerden. O modeli de keyifle örebilirsiniz. Şeritler örülmüştü ve üzerine işlemeler yapmıştık. Kadife tip battaniye modelleri de bebek battaniye modellerinde çok tercih ediliyor. Sizlere fikir verecek kadife ipten bebek battaniyesi galerisi hazırlamıştık. Daha çok modelimiz var. Hepsine önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Bebek battaniyesi anlatımlı örgü modelleri tarifine geçelim.

Bebek Battaniyesi Örgü Yapımı

Bebek battaniyesi anlatımlı örgü modelleri için tığ işinden birçok farklı teknik kullanıyoruz. Popcornlar, sık iğneler, tunus işi zikzak modeli gibi. Sizde sevdiğiniz beğendiğiniz örnekleri bir araya getirerek battaniyeler, hırkalar örebilirsiniz. Paspaslarda güzel olur. El emeği göz nuru örgü modelleri ve yapılışları sizlerin ellerinden çıktığı zaman çok güzel olacaktır. Battaniyenin kenarını püsküller veya farklı süsleme örnekleri ile tamamlayabilirsiniz. Battaniyenin yapımında % 100 pamuklu bir iplik kullanılmış. Battaniye için istenilen ölçülerde uzun şeritler örülmüş.

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 10

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 11

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 4

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 1

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 3

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 6

Sonrasında bu parçalar dikerek veya karşılıklı sık iğne ile birbirine eklenmiş. Tüm aşamalar bu kadar. Oldukça kolay bir battaniye. Sizde sevdiğiniz örgü örneklerini kullanarak battaniyeler örebilirsiniz. Şiş örgü örnekleri ile bu tarz bir battaniye de güzel duracaktır.

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 5

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 2

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 7

Bebek Battaniyesi Anlatımlı Örgü Modelleri 9

Kaynak : https://cypresstextiles.net/2018/11/28/boho-desert-crochet-blanket/

https://www.ravelry.com/patterns/library/boho-desert

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler